12 травня виповнилося 115 років від дня народження легендарної американської актриси Кетрін Хепберн!

Її по праву називали не інакше як «національним надбанням США» і «першою леді кінематографу». Американський інститут кіно визнав артистку найбільшою актрисою в історії Голлівуду. На рахунку Кетрін Хепберн 50 ролей, серед яких майже немає другорядних. Актриса 4 рази отримувала «Оскар» (більше, ніж будь-який інший актор або актриса в історії), а номінована була 12 разів!

Кетрін Хепберн народилася 1907 року в американському містечку Гартфорді. Батько майбутньої актриси був лікарем, а мати активно займалася проблемами жіночої рівноправності. Під впливом належного виховання Кетрін ще з дитячих років виявляла сильний характер і усвідомила: «Краще спробувати щось складне та зазнати невдачі, ніж діяти безпечно весь час». Дівчинка росла дуже спортивною, носила брюки й коротку стрижку і навіть називала себе хлопчачим ім’ям Джиммі. Перш ніж дівчина вирушила здобувати Нью-Йорк, вона отримала добру освіту: закінчила Брін-Мор-коледж із дипломами з історії та філософії. З 12-и років Кетрін виступала в аматорських виставах, а пізніше працювала в бродвейських театрах. Після перших сценічних успіхів 22-річною актрисою зацікавився Голлівуд. Юна Кетрін дебютувала в кіно 1932 року в фільмі «Білль про розлучення».

Свій перший «Оскар» актриса здобула дуже швидко – премію Кетрін приніс її третій фільм «Рання слава». І вже незабаром Кетрін Хепберн перетворилася на актрису, що стала самостійно вибирати собі режисерів. Артистка здобула неймовірну популярність у Голлівуді! Головною її якістю завжди була незалежність. Актриса завжди була дуже відвертою у своїх висловлюваннях і все робила так, як їй заманеться: відмовлялася давати інтерв’ю, носила повсякденний одяг в той час, коли очікували, що вона випромінюватиме гламур 24 години на добу, відкрито конфліктувала з досвідченішими колегами, коли вони не відповідали її стандартам. Мистецтвознавці відводять Кетрін одну з найвизначніших ролей у розвитку фемінізму в 20 столітті!

Американська актриса особливо полюбилася глядачам своїми ролями в картинах «Маленькі жінки» (1933), «Філадельфійська історія» (1940), «Ребро Адама» (1949), «Африканська королева» (1951), «Пет і Майк» (1952), «Літо» (1955), «Продавець дощу» (1956) та інш.

Під час зйомок фільму «Жінка року» (1942) Кетрін зустрілася з голлівудською зіркою першої величини Спенсером Трейсі, з яким її зв’язали надалі дев’ять картин і 26-річний роман. Кетрін і Трейсі стали найвідомішою парою Голлівуду – їх взаєминам присвячена книга Гарсона Кенін «Трейсі і Хепберн: особисті мемуари» (1972), що стала свого часу бестселером.

Акторська кар’єра Кетрін Хепберн тривала 73 роки! У своєму останньому фільмі актриса зіграла, коли їй було вже 87 років, і отримала за нього останню нагороду – «Премію Гільдії кіноакторів США».

До останніх днів життя актриса не втрачала оптимізму та почуття гумору: «Я занадто стара, тепер нехай молоді дряпаються вгору й пітніють!»

Джерела:

  1. https://telegraf.com.ua/lifestyle/2022-05-12/5704913-astrlog-predskazal-ukraine-novuyu-fazu-voyny-i-nazval-datu-ee-zaversheniya – Кетрін Хепберн. Легендарна актриса
  2. https://calendate.com.ua/person/1694 – Кетрін Хепберн
  3. https://kino-teatr.ua/uk/person/hepburn-katharine-13708.phtml – Американська актриса Кетрін Хепберн