28 січня виповнюється 100 років від дня народження видатного італійського саксофоніста Фаусто Папетті!

Важко знайти більш романтичного італійця. Найвідоміші мелодії цього композитора завжди впізнавані за чуттєвою гармонією та легкою меланхолією, що нагадують щасливі, пронизані любов’ю моменти життя.

Фаусто Папетті народився 1923 року в маленькому ломбардському містечку Віджу. Музикою Фаусто захоплювався з дитинства. Удома був старий кларнет, на якому іноді відводив душу батько. Якось і хлопчику захотілося спробувати зіграти на цьому інструменті: «Я взяв його, і все вийшло як за помахом чарівної палички – ноти народжувалися самі собою!» У дитинстві Фаусто вставав щоранку о 5-й годині, щоб пройти пішки 9 кілометрів у провінційний центр Варезі на урок музики. Він мріяв стати піаністом. Опанував багато різних інструментів. Створив із друзями музичний гурт. Коли у хлопця з’явився саксофон, він захопився цим інструментом і почав грати в оркестрі на всіх міських святах і церемоніях.

З початком Другої світової війни Фаусто був призвний до армії. Але й там він займався музикою, і одного разу це його врятувало. Коли його частину мали відправити до Греції, меломан-полковник перевів музиканта до іншого підрозділу. Невдовзі з’ясувалося, що корабель, яким вирушили всі його товариші, затонув і ніхто не вижив.

Музичну кар’єру композитор розпочав у 1955 році в гурті «Менестрелі джазу» (I Menestrelli del Jazz). Згодом був солістом на саксофоні в Оркестрі для танців, що здобув велику популярність у 1960-1980-і роки. Оркестр виконував легку музику і випускав велику кількість записів на грамофонних платівках, аудіокасетах та компакт-дисках.

У 60-70-і роки Фаусто Папетті був на вершині слави. Кожен новий його альбом досягав вершин хіт-парадів. Його диски багаторазово перевидавалися не лише в Італії, але й у Латинській Америці, Іспанії, Німеччині, де музикант мав безліч вірних шанувальників. У цей час Фаусто Папетті випускав по два альбоми на рік. Найбільший успіх мала двадцята збірка. Відомою рисою цих альбомів були красиві розкуті дівчата, зображені на обкладинках. Італійський саксофоніст віднайшов свій неповторний стиль у створенні власних версій відомих хітів, аранжуючи їх у неокласичній манері. У 1970-их роках з’явилося багато послідовників музиканта, з-поміж яких Джонні Сакс і П’єрджорджіо Фаріна.

Фаусто Папетті залишив нам у спадок понад 50 альбомів дововижної музики. І досі його творіння є популярними. Їх із задоволенням і натхненням слухають закохані та романтики різного віку, усі, хто цінує зіграні з душею чарівні мелодії.

Джерела:

  1. https://www.last.fm/ru/music/Fausto+Papetti/+wiki – Фаусто Папетті
  2. https://partner.biz.ua/biograf/326/fausto-papetti – Геніальний італійський саксофоніст Фаусто Папетті