15 січня пішов у кращі світи легендарний грузинський артист Вахтанг Кікабідзе. Його пісні вже давно є улюбленими для мільйонів слухачів, а фільми стали справжньою класикою світового кіно. Артист був завжди вірним другом України і всім серцем підтримував наш народ.

Згадаємо основні сторінки життя і творчості видатного грузинського виконавця.

Вахтанг Костянтинович Кікабідзе народився 19 липня 1938 року в Тбілісі. Його батько походив із дворянського роду, працював журналістом, пропав безвісти 1942 року. Мати артиста, відома грузинська співачка, походила з грузинського князівського роду Багратіоні-Давітішвілі, що був гілкою грузинської царської династії Багратіоні. Після закінчення школи Вахтанг навчався в Тбіліському університеті, згодом у Тбіліському інституті іноземних мов. Працював не один рік у Тбіліській філармонії. З 1986 по 1990 роки очолював Державний естрадний оркестр Грузії «Реро». Вахтанг Кікабідзе – виконавець великої кількості популярних пісень («Чіто Гвріто», «Мої роки — моє багатство» й інші). Він багато гастролював, об’їздив з концертами п’ять континентів і всюди збирав великі зали.

Вахтанг Костянтинович був яскравий актор. У 1966 році він дебютував у кіно у стрічці «Зустріч в горах». Потім знявся у Г. Данелії у фільмі «Не журись!» – і отримав приз за кращу чоловічу роль Міжнародного кінофестивалю в Картахені (1970). У 1977 році вийшов фільм Г. Данелії «Міміно», що став візитною карткою актора. Артист відзначився і як режисер. За власними сценаріями він зняв комедію «Будь здоровий, дорогий!» (Гран-Прі Габрово-83) і фільм «Чоловіки і всі інші». Останньою акторською роботою артиста стали зйомки в 2021 році в одній із серій сьомого сезону серіалу «Свати».

 

Вахтанг Кікабідзе має численні заслуги за свої мистецькі таланти й високі людські якості. У 2006 році «засяяла» його «грузинська зірка» на площі перед будівлею Тбіліської філармонії. У 2013 році грузинський артист отримав звання Народного артиста України і є кавалером Міжнародного ордена Миколи Чудотворця.

Щасливим артист був і в особистому житті. Його дружина Ірина була примою-балериною Тбіліського оперного театру, заслуженою артисткою Грузії. Діти Марина й  Костянтин стали видатними діячами мистецтва своєї країни.

Вахтанг Кікабідзе завжди займав чітку політичну позицію, засуджуючи агресію і жорстокість. Із 2008 року він не відвідував росію у зв’язку з її вторгненням у Грузію і відмовився від російського ордену дружби. Артист завжди співчував і вболівав за долю нашого народу. У 2014 році він заявив, що, якби був молодим, теж пішов би в АТО і чинив опір, захищаючи честь незалежної країни, а президента путіна назвав «політиком чорної сили» і «загарбником». У 2015 році Вахтанг Кікабідзе в рамках всеукраїнського туру дав сольний концерт у Києві. Свій двогодинний виступ артист присвятив пам’яті Небесної сотні. А влітку 2019 року дав концерти в містах українського Донбасу. На початку повномасштабної війни артист жорстко засудив вторгнення росії в Україну і вірив у нашу перемогу. Кошти від концерту в Батумі він спрямував на допомогу українським військовим.

Спогад про Вахтанга Кікабідзе, його яскраву творчість і високу людяність залишиться в серці кожного українця.

Сумуємо й пам’ятаємо!

Джерела:

  1. https://showbiz.24tv.ua/pomer-vahtang-kikabidze-yak-gruzin-pidtrimuvav-ukrayinu_n2236896 – Пішла легенда…
  2. https://www.unian.ua/lite/stars/vahtang-kikabidze-pomer-legendarniy-gruzinskiy-aktor-12110160.html – Лети, Міміно