Ми всі дуже чекали Різдва! Адже це свято особливе – з ароматом світлої радості і щастя, що змушує нас повірити в диво та занурює у світ чудес. Ми віримо в Божу ласку й сподіваємося на Божу підтримку й допомогу. Особливо вони потрібні нашій країні нині, у важкий воєнний час.

На Різдво і в дітей, і в дорослих виникає бажання переглянути якийсь різдвяний фільм. Пропонуємо добірку вітчизняних святкових історій, які допоможуть наблизити свято у нашій жорстокій реальності.

«Ангели чудяться» (2014). Режисером і сценаристом фільму знову став Дзідзьо. Стрічка не випадково називається «Ангели чудяться», оскільки за сюжетом Дзідзьо, Лесик та Юлик ідуть колядувати та співають традиційну народну колядку «Бог ся рождається». Але колядують вони, маючи на меті заробити грошей не зовсім чесним шляхом. Пообіцявши зібрати гроші на церкву, головні герої обманювали всіх, до кого приходили на свято. Яке покарання отримають ці троє, глядачі побачать у цьому фільмі. За словами творців картини, «Ангели чудяться» вчить проявляти хороші людські якості, не бути жадібними, не обманювати і не чекати особистої користі від благородних справ.

«Тепер я любитиму тільки тебе» (2015) – українсько-грузинський романтичний комедійний фільм, знятий Романом Ширманом. Головний герой картини – Мішель – модний ресторатор, успішний бізнесмен та чоловік у розквіті сил. Схоже, що успіх усміхається йому скрізь і завжди. Та раптом на Різдво його життя перевертається з ніг на голову: красуня-дружина йде до іншого… Саме тоді починається закручена колізія цієї дивовижної романтичної історії. Випадкове знайомство з дівчиною, у якої зараз теж проблем у коханні вистачає, змушує Мішеля замислитися: це фортуна чи, може, чийсь хитромудрий план? Їхні історії переплітаються, доля продовжує іронізувати, а кохання грає з ними і веде за своїм власним сценарієм. На новорічні свята час повірити в реальні дива!

«Пригоди S Миколая» (2018)сімейна різдвяна комедія режисера Семена Горова. Події розгортаються в українських Карпатах. У центрі сюжету Артем і Поліна, батьки яких переїжджають до нового будинку. Артему та його сестрі не по собі на новому місці, адже у великому місті, де вони мешкали, залишилися друзі й звичний уклад життя. Але саме в Карпатах діти пережили справжню пригоду! До хлопчика напередодні Дня Святого Миколая несподівано з’являється сам Миколай. Насправді це злодій у костюмі чарівника. Тож Артему разом із сестрою-підлітком і місцевою дітворою доведеться виявити справжню сміливість, згуртованість і винахідливість, аби перемогти злодія і врятувати справжнього Супер Миколая!

«Тільки диво» (2018) – український фентезійний фільм режисерки та сценаристки Олени Каретник. Сімейна різдвяна казка, події в якій відбуваються в Малий льодовиковий період. Події фільму розгортаються напередодні свята Святого Миколая. Сімнадцятирічний Северин живе разом із родиною в мальовничому гірському місті, яке потерпає від нескінченної зими довгі сім років. Небагатий, проте добрий і сміливий юнак повинен привезти відомого лікаря для батька, який був сильно поранений, рятуючи рідне місто від руйнівного льоду. На шляху юнака багато перешкод – стихійні лиха, таємничі літаючі істоти і безжалісні лиходії. Під впливом різдвяного дива головні герої як долають труднощі, так і знаходять справжнє кохання і будують міцну дружбу.

«Новий рік у сімейному колі» (2017) – короткометражний фільм режисера Максима Наконечного. Герої фільму Яна та її чоловік  –  переселенці з Донбасу. Цей Новий рік вони разом із сином святкують на новому місці, в орендованій квартирі. Та все йде зовсім не за планом, від закупівель у супермаркеті до самого святкування. І разом з тим зовсім немає того заповітного новорічного настрою. І що ж може все змінити? Стрічка показує важку реальність багатьох українців після початку війни. Водночас картина зберігає гумор та легку атмосферу, яких ми всі так чекаємо від новорічних фільмів, та нагадує, що найважливіше – це рідні люди поруч.