6 січня виповнюється 85 років талановитому італійському музиканту, відомому кіноактору й телеведучому, співаку й кінорежисеру Адріано Челентано!

На сьогоднішній день виконавець є одним із найуспішніших артистів Італії: він записав 41 студійний альбом тиражем у 150 мільйонів і знявся в 40 фільмах.

Адріано Челентано народився 1938 року в Мілані в день жартів і розіграшів в Італії в бідній родині і був п’ятою дитиною в сім’ї. Мати хлопчика мала чудовий голос і передала свої вокальні дані Адріано. У 12 років хлопчику довелося кинути школу: сім’я потребувала грошей і Адріано вирішив допомогти рідним. Він влаштувався помічником до майстра годинникових справ, який і став його головним учителем життя. Та музика приваблювала хлопця завжди, і коли він познайомився з рок-н-ролом, він зрозумів, що саме цей музичний напрям – стиль його життя. Адріано випробовує себе як композитор, пише кілька пісень і співає у складі кількох молодіжних груп. Уже через рік музикант-початківець перемагає в Анконі на фестивалі легкої музики і за кілька років укладає контракт з компанією «Jolly» й випускає свій перший альбом. Згодом співак створює власний лейбл звукозапису під назвою «Clan Celentano».

Здобувши музичну славу, Адріано вирушає в гастрольний тур по Іспанії та Франції. Кілька разів співак виступив на фестивалі в Сан-Ремо: у 1966 році залишився без призового місця, у 1968 році посів ІІІ місце і тільки в 1970 році, виступивши в дуеті з дружиною, став переможцем фестивалю. Музична діяльність Адріано Челентано завжди відрізнялася глибоким змістом. Усі його пісні мають соціальну спрямованість і піднімають гострі глобальні проблеми людства. Багато композицій написано про охорону довкілля. Музичну кар’єру співак не залишає досі, записуючи нові пісні та альбоми.

Адріано Челентано – чудовий актор! У 1959 році він знявся у своєму першому фільмі «Хлопці й музичний автомат». Особливо велику популярність актор здобув після виходу фільму «Серафіно» – після цього не минало й року, щоб Адріано не знявся хоча б в одній картині. У фільмі 1975 року «Юппі-ду» актор виступив як виконавець головної ролі, режисер, сценарист і композитор. У цій картині знялася вся його сім’я. Дружина Адріано Челентано, Клаудія Морі, – італійська актриса і співачка. Пара познайомилася на зйомках стрічки «Якийсь дивний тип» у 1963 році і з того часу не розлучалася. У подружжя дві дочки, Розитта й Розалінда, і син Джакомбо. Джакомбо – теж співак, Розалінда – кіноактриса. Клаудія відмовилася від зіркової кар’єри заради чоловіка і дітей.

Всесвітню популярність Адріано принесли знамениті фільми «Блеф», «Приборкання норовливої», «Шалено закоханий» та «Бінго-Бонго». Цікаво, що у 80-ті роки, коли на радянських телеекранах були показані комедії за участю виконавця, в Італію було відправлено кілька десятків тисяч листів на ім’я актора від шанувальниць. Кращі фільми з Адріано Челентано і сьогодні продовжують радувати глядача, жарти не втрачають актуальності, а характери героїв захоплюють. 

Адріано Челентано є одним з найбільш успішних і впливових артистів в історії італійського та світового мистецтва. У 2007 році він очолив список «100 найяскравіших кінозірок» за версією видання «Time Out». А в 1987 році на честь артиста було названо астероїд.

Джерела:

  1. Вікторова, Єлизавета Абрамівна. Адріано Челентано. – М.: Кіноцентр, 1991.
  2. https://mykniga.com.ua/biograph/biografiya-adriano-chelentano-biografiya-dosyagnennya-cikavi-fakti.html – Адріано Челентано.
  3. https://jak.koshachek.com/articles/adriano-chelentano-biografija-informacija-osobiste.html – Адріано Челентано