21 листопада відзначається Всесвітній день телебачення.

Цього дня 1996 року відбувся перший Всесвітній телевізійний форум, і Організація Об’єднаних Націй вирішила проголосити цей день Всесвітнім днем телебачення.

Усе почалося з маленьких чорно-білих телевізорів, але прогрес не стоїть на місці – і мільйони людей сьогодні дивляться телепередачі на ноутбуках, планшетах, смартфонах та величезних екранах сучасних телевізорів. І, незважаючи на приголомшливий розвиток інтернету та соціальних мереж, телебачення все ще залишається для людей основним джерелом інформації.

Хоча саме свято стали відзначати не так давно, історія телебачення почалася приблизно 100 років тому. Перші експерименти з використанням електронних променів для передачі і прийому зображення на певні відстані проводилися ще на початку 20-х років XX століття в США, Японії і Радянському Союзі. Наприкінці 1920-х років американський інженер російського походження Володимир Зворикін сконструював телевізійну систему на основі електронно-променевих трубок. Завдяки винаходу В. Зворикіна вже в 1936 році було розпочато регулярні телепередачі у Великій Британії та Німеччині, а в 1941 році – і в США. Проте лише в 50-і роки телемовлення отримало масове поширення в Європі. У більшості країн, що розвиваються, власні державні та приватні телекомпанії виникли ще пізніше, у 60-х – на початку 70-х років. В Україні телебачення з’явилося в 1951 році. Нині українське ТБ налічує 101 канал, зокрема 65 регіональних телекомпаній.

Першим новинним каналом, який розпочав цілодобове мовлення, був телеканал CNN (Cable News Network). Старт його мовлення відбувся 1 червня 1980 року.

Колись на телебаченні не було жодної реклами. Перша реклама з’явилася в США 1 липня 1941 року під час трансляції бейсбольного матчу. Рекламувалися годинники Bulova. Рекламний ролик тривав 20 секунд і коштував лише 9 доларів.

У середньому кожна людина витрачає 15 років життя на перегляд телебачення! Найбільшими телеманами вважають японців – вони проводять перед екранами телевізорів близько дев’яти години на добу. Українців щодня дивляться телевізор – 70%. В Африці телебачення «підкорило» навіть братів наших менших. У Беніні в 1997 році за крадіжку телевізійної антени заарештували мавпу.

Телевізори бувають дуже коштовні. Один з таких був виготовлений із 28 кілограмів 18-каратного рожевого золота, а поверхня його інкрустована 72-ма діамантами.

Джерела:

  1. https://1-tv.com.ua/zhyttia/vsesvitniy-den-telebachennia-istoriia-u-tsikavykh-faktakh/ – Всесвітній день телебачення. Історія в цікавих фактах
  2. https://pracyakremen.com.ua/novyny/431-vsesvitnii-den-telebachennia-tsikavi-fakty.html – Всесвітній день телебачення
  3. https://www.factday.net/2-6-cikavi-fakty-pro-telebachennya.html – Цікаві факти про телебачення

Реклама