19 жовтня відзначається Всеукраїнський день відповідальності людини!

Цього дня ми вшановуваємо пам’ять Богдана Гаврилишина, відомого канадського, швейцарського економіста українського походження, якого називали найвпливовішим українцем світу. Проживши три чверті свого життя поза межами України, провідний економіст завжди і всюди представлявся: «Богдан Гаврилишин, українець». У 2014 році професор створив «Декларацію відповідальності людини», де в 15 пунктах відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

Під час Другої світової війни Богдана Гаврилишина вивезли до Німеччини. 1947 року він виїхав до Канади, де працював лісорубом. 1952 року він вступив до Торонського університету і здобув ступінь магістра за спеціальністю інженер-механік. Про нього написали в місцевій газеті: «Перший лісоруб, який вступив до університету». Майже тридцять років свого життя Богдан Гаврилишин присвятив Міжнародному інституту менеджменту в Женеві, де обіймав посади директора з навчання, директора Інституту, почесного науковця. За своє життя видатний економіст відвідав понад 90 країн на всіх континентах, крім Антарктиди, і зазначив, що «в кожній з країн я зробив щось корисне».

З 1988 року Богдан Гаврилишин працював на громадських засадах в Україні. З моменту здобуття Україною незалежності він виступав радником декількох президентів і прем’єр-міністрів. 1990 року професор заснував Міжнародний інститут менеджменту в місті Києві. У 2010 році українець заснував Благодійний Фонд «Богдана Гаврилишина», місією якого стала підготовка нової генерації молодих українців, здатних на власному досвіді осягнути особливості функціонування найкращих країн Європи та сформувати критичну масу українців, яка трансформує нашу державу.

У 2014 році під час Революції гідності Богдан Гаврилишин створив документ – «Декларацію відповідальності людини». Економіст був упевнений, що запорукою щасливого й досконалого суспільства є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. Кожна особистість має слідкувати як за своїм власним фізичним і моральним розвитком, так і мати обов’язки до свого народу й країни: говорити правду, підтримувати здоров’я, вчитися й розвивати таланти, поважати інших, виконувати обов’язки в сім’ї, розуміти й виконувати свої обов’язки до країни, світу, майбутніх поколінь.

І важливо пам’ятати, що кожен день – це день відповідальних дій! А 19 жовтня згадаємо про свої добрі вчинки, подякуємо рідним та близьким за їхні прояви відповідальності і рухаймося далі до особистісних та професійних змін!

І в наш нелегкий час ми як ніколи відчуваємо власну відповідальність перед своїм народом та країною і віддаєм усі сили для наближення нашої перемоги.

Джерела:

  1. the UKRAINIANS: історії успіху. – Львів: Видавництво Старого Лева , 2015. – 256 с., с. 172 – 185
  2. http://bhfoundation.com.ua/hawrylyshyn.html – «Вчитися, мріяти, діяти..». Богдан Гаврилишин
  3. https://www.plast.org.ua/hawrylyshyn/ – Богдан Гаврилишин
  4. https://bhfamily.org/human-responsibility-day/ – День відповідальності людини