14 жовтня для нас, українців, особлива дата – День захисника та захисниць України, що в світлі розв’язаної рф повномасштабної кривавої війни набув особливого сенсу. Також цього дня ми відзначаємо й інші свята й події.

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найголовніших свят запорозьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї покровительки, а повернувшись щасливо з походу, дякували Їй за збережене життя. Та в давнину цього дня чекали не лише козаки. Дівчата й парубки вірили, що саме на Покрову найкраще створювати сім’ю. А зрілі люди раділи, що нарешті завершувалися всі важкі роботи в полі і можна відпочити. До 14 жовтня прагнули закінчити будівництво будинків і справити веселе новосілля.

Цього дня також відзначається День українського козацтва. Ми згадуємо нашу звитяжну історію й відчайдушних воїнів, озброєних захисників України, що боронили волю, віру, гідність та звичаї нашого народу.

14 жовтня також вважається Днем заснування Української повстанської армії (1942 рік). А вже 30 травня 1947 року Українська повстанська армія оголосила свято Покрови своїм офіційним святом.

Тож сьогодні  ми згадуємо наших гордих предків, які вогнем і мечем, пером і словом виборювали право на незалежність рідної держави, це свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять нашу землю від нападу сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

Сучасні захисники та захисниці України – наша гордість і сила! Завдяки їхній хоробрості ми маємо багато перемог над ненависним ворогом, звільнені міста й села, врятовані долі. Вони наша молитва й наша надія! Ми дякуємо нашим героям за вільну країну, за наші світанки й наші життя!

З вірою у світлу перемогу України!