1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день музики!

Свято музики було засноване в 1975 році за рішенням ЮНЕСКО. Цього дня об’єднуються серця всіх, хто пише, грає, співає або просто не уявляє своє життя без музики.

Цей день все ж таки стосується майже кожної людини. Адже мову музики розуміють всі  – незалежно від національності, віку чи соціального статусу. І саме в музиці людина знаходить натхнення для життя й творчості й сили для боротьби. Мелодія й пісня здатні зробити нас щасливішими. Вони викликають активність у тій же частині мозку, яка виробляє «гормон задоволення» – допамін.

Учені вважають, що, після виникнення в Африці, музика існує вже майже 50 тисяч років! Цей вид мистецтва грав важливу роль у житті давніх єгиптян, греків, китайців. Найстарішим музичним інструментом, вважається, є флейта. Цей інструмент був виявлений поряд зі скульптурами, зведеними 35 – 40 тисяч років до н. е. Назву нот винайшов італієць Гвідо Д’ареццо (близько 990 – 1050). Виявляється, ноти не тільки чудово звучать, але й позначають прекрасні слова (Do (Dominus) – Господь, Re (rerum) – матерія, Mi (miraculum) – диво, Fa (familias planetarium) – сім планет сонячної системи, Sol (Solis) – Сонце, La (via Lactea) – Чумацький Шлях, Si (Siderae) – небеса.

Вчені провели різні дослідження й довели, що почуття ритму мають не тільки люди, але й деякі тварини. Наприклад, папуги какаду дуже люблять танцювати і добре вловлюють музичний ритм. Музична пам’ять і слух також є у слонів! Встановлено, що ці тварини люблять скрипку й басові звуки низьких мідних інструментів.

Музичні твори пов’язані з долею народу. У нашій країні триває кровопролитна боротьба з російським фашизмом. Український народ переживає жахливі дні. Та в цей надважкий час ми зуміли не лише згуртуватися проти агресора, а й не забуваємо підтримувати наш бойовий дух усіма можливими засобами. Одним із них є пісня. Для когось пісня – це спроба катарсису, для декого – спроба пережити жах війни. За час повномасштабного вторгнення російських військ українські виконавці випустили десятки хітів, що підіймають дух та надихають на перемогу! Андрій Хливнюк, Хриситина Соловій, Павло Табаков, Наталя Могилевська, Ірина Білик, Фіолет, Mari Cheba, ALEKSEEV, Bazhana, Kalush Orchestra, «Антитіла», «Без Обмежень», KOZAK SYSTEM та багато інш.

І нехай музика завжди звучить у наших серцях, зміцнює наш вольовий дух, надихає на хороші вчинки, надає життю радість і наближає день нашої перемоги!

Джерела:

  1. https://comments.ua/ua/news/life/music/635295-den-muziki-istoriya-svyata-ta-divovizhni-fakti-pro-mistectvo.html – День музики: історія свята та дивовижні факти про мистецтво
  2. https://acc.cv.ua/news/world/1-zhovtnya-svyatkuyut-mizhnarodniy-den-muziki-cikavi-fakti-pro-yaki-vi-ne-chuli-5922 – Міжнародний день музики
  3. https://www.volynnews.com/news/all/i-muzyka-mozhe-staty-zbroyeiu-yak-ukrayinska-liut-pid-chas-viyny-peretvorylasia-na-pisniu/ – І музика може стати зброєю