26 серпня відзначає свій день народження відомий американський актор, один з найуспішніших дітей-акторів в історії Голлівуду – Маколей Калкін.

Ось уже понад 30 років глядачі в усьому світі чекають, коли його герой Кевін залишиться «один удома». Як же склалася доля зіркового хлопчика?

Маколей Карсон Калкін народився 1980 року в Нью-Йорку. Його акторська кар’єра розпочалася рано і дуже стрімко. Уже в чотири роки талановитий хлопчик потрапив до театру, де грав у дитячих виставах. На Маколея, що мав фотогенічну зовнішність, звернули увагу рекламні продюсери – і хлопець став зніматися в рекламних роликах Америки, практично ставши зіркою. Уже в 6 років у молодого актора був власний агент, а в 9 років хлопчик користувався послугами адвоката!

Згодом Маколея запросили на головну роль у фільмі «Дядечко Бак». На знімальному майданчику юного актора побачив режисер Джон Х’юз, який саме закінчував сценарій «Один удома» і шукав актора для виконання головної ролі в картині. Коли він побачив Маколея, то зрозумів, що іншого Кевіна просто бути не може. І вже в наступному 1990 році перед самим Різдвом сімейний комедійний блокбастер вийшов на екрани, викликавши неабиякий ажіотаж. Фільм «Один удома» потрапив до Книги рекордів Гіннеса як комедія, що зібрала найбільше грошей у прокаті. А Маколей Калкін став практично національним героєм. За роль у фільмі актор отримав гонорар в 100 тисяч доларів, а за роль у продовженні «Один удома-2» – 5 мільйонів доларів.

Паралельно зі зйомками в кіно Маколей знімався в музичних кліпах самого Майкла Джексона. Актор та музикант стали добрими друзями. Більше того, Маколей навіть хрестив двох дітей Майкла Джексона.

Неабиякий успіх чекав актора і після виходу стрічок «Богатенький Річі» та «Хороший син».Та вже наступні фільми  «Нарівні з батьком», «Лускунчик», «Володар сторінок» глядачі зустріли не дуже привітно. Згубно вплинув на кар’єру Маколея його батько, що став менеджером сина. Він став одержимий великими гонорарами – вимоги зростали з кожним днем, він навіть вимагав, щоб у фільмах обов’язково знімали й інших дітей. Як результат, Маколею перестали пропонувати ролі.

Через 10 років перерви актор повернувся до кіномистецтва, зігравши у фільмах «Клубна манія», «Врятована» (2004), «Єрусалимський синдром» (2004), «Секс на сніданок» (2007), «Королі» (2009), «Шоу Геффігана» (2015) та інш.

У 2016 році Маколей Калкін заявив про завершення акторської кар’єри: «Я планую займатися малюванням, письменницькою діяльністю. Це дозволить мені, виходячи на вулицю, відчувати себе спокійно, залишатися непоміченим». Та актор не зник повністю з мистецького життя. У 2017 році він з’явився в образі легендарного музиканта Курта Кобейна, розіп’ятого на хресті, у кліпі співака Джоша Тілмана. Нині ж актор знімає власне шоу під назвою «Bunny Ears».

Джерела:

  1. https://liza.ua/stars/biografii/makoley-kalkin-o-detstve-semkah-v-kino-i-lichnoy-zhizni/ – Зірки. Маколей Калкін
  2. https://kino4ua.com/637-makoley-kalkn.html ­- Актори. Маколей Калкін