Хочемо познайомити Вас із творчістю одного з найвідоміших і найвпізнаваніших сучасних українських художників – Максима Мамсикова. На початку 1990-х майстер став представником руху українського мистецтва постмодернізму «Українська нова хвиля». Сьогодні його картини користуються популярністю за кордоном і активно й дорого продаються на міжнародних аукціонах.

Максим Мамсиков народився 1968 року в Києві в родині художника. Закінчив Київську державну академію мистецтв, згодом навчався в Мюнхенській академії. У 90-і роки став учасником культового мистецького об’єднання «Паризька комуна». Персональні виставки майстра проводилися як в Україні, так і за кордоном. Митець живе і працює в Києві.

Багатьом картинам М. Мамсикова властива іронія. Гумор художника можна порівняти з літературною іронією Остапа Вишні – простою, побутовою, доброю. З 2000-х років митець у своїй творчості звертається до яскравого колориту. Художник створює цілі цикли життєствердних «зелених робіт» і не менш насичених «синіх», назви яких так і формуються за кольором. «Зелені» пов’язані, насамперед, із футболом, «сині» – із враженнями від поїздки до Індії. Водночас з’являються повітряні кульки, морські пейзажі та купальниці. Гама підібраних кольорів є теплою. Кольори і образи викликають позитивні емоції і спогади з щасливого дитинства. Ці роботи стали своєрідною візитівкою художника, на них виник великий попит серед колекціонерів.

У 2009 році митець дебютував на лондонському аукціоні Sotheby’s – його полотно «Морський пейзаж із парашутом» було продано за 10 тис євро. Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х митець постійно експериментував, створював скульптури з пластиліну і, зрештою, знову повернувся до форматного живопису.

Роботи митця – це репертуар зображень, які існують у нашій уяві, але не на першому плані… Об’єкти зображення цілком реальні, адже для художника реалізм – це звичний метод говорити про навколишній світ. При цьому образи умовні, як риторичне питання. Зміст робіт митця можна порівняти з класичним мистецтвом хайку, де одна строфа представляє певний образ, а інша викликає цим образом почуття людини.

Сьогодні Максим Мамсиков активно продовжує працювати і часто бере участь у виставках і проєктах, у яких митці України говорять світові про сучасні події. Такі проєкти дають змогу краще зрозуміти нашу державу і наш народ і знову та знову привертають увагу світової спільноти до проблеми жорстокої російської агресії, яку необхідно спільними зусиллями подолати.

Джерела:

  1. Скляренко Г. Я. Сучасне мистецтво України. Портрети художників. – К.: Huss, 2016. – 376 с.: іл., с. 324 – 337
  2. https://archive.pinchukartcentre.org/artists/maksim-mamsikov – Художня платформа. Максим Мамсиков
  3. https://vogue.ua/article/culture/art/vse-o-hudozhnike-maksime-mamsikove.html – Усе про художників. Максим Мамсиков