Відома українська актриса театру та кіно, легенда нашого культурного світу Ада Роговцева 16 липня відзначає свій 85-ий день народження!

Ада Михайлівна – дивовижна актриса, людина високої гідності й наша національна гордість! Герой України, кавалер Ордена княгині Ольги, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Почесна громадянка Києва. Актриса входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Ада Михайлівна Роговцева народилася 1937 року в місті Глухові Сумської області. Її батько до війни працював у НКВС, мати була за фахом агрономом. Ада з дитинства виявляла творчі здібності – писала вірші та чудово їх декламувала. І мріяла стати журналісткою, але за порадою подруг вирішила піти до театрального інституту. У Київському театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого вона стала однією з найкращих студенток на курсі, виявляючи талант, працьовитість та наполегливість. Навчання в театральному інституті відкрило дівчині не лише дорогу до світу театру й кіно, а й подарувало любов усього життя – чоловіка Костянтина Степанкова. Він був викладачем майбутньої актриси. Побравшись, вони прожили 46 років щасливого життя. Артистка присвятила чоловікові книгу «Мій Костя».

Після закінчення вишу Ада стала артисткою Київського національного театру драми ім. Лесі Українки, де пропрацювала понад 35 років і вже в 23 роки стала заслуженою артисткою УРСР! Ада Михайлівна багато грає в кіно і на сцені. Свою першу роль у кіно дівчина зіграла у 18 років – її героїня Наталія Башкирцева у фільмі «Приборкання вогню» стала символом жіночності й подружньої вірності, а роль Анни в кіноепопеї «Вічний поклик» зробила Аду улюбленицею всієї країни. Кіноробіт у актриси дуже багато. Зокрема, серед найпопулярніших сучасних стрічок – «Обручка з рубіном», «11 дітей з Моршина», «Запитайте в осені», «Я люблю свого чоловіка» та інш.

Актриса також багато гастролювала з концертними програмами та камерними театрами. Грала в багатьох виставах Романа Віктюка. У Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі зіграла у виставах «Рожевий міст» та «Вася повинен зателефонувати», які поставила донька актриси Катерина Степанкова. А ще актриса передає свій творчий досвід наступним поколінням – вона є професоркою Національного університету культури і викладачем у Київському театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого.

Не дивлячись на солідний вік, Ада Роговцева й досі активно знімається в кіно та грає в театрі. І нехай у актриси завжди буде відмінне здоров’я, аби і надалі тішити шанувальників своєю неперевершеною грою.

Ада Михайлівна займає чітку громадянську позицію. У мирний час актриса багато знімалася в росії, але після подій на Майдані від співпраці з російськими кінематографістами відмовилася. З початку війни з рф артистка активно допомагає нашим захисникам – їздить виступати перед героями і збирала гроші на лікування поранених. У 2015 році за свої проукраїнські погляди та висловлювання щодо російської агресії актриса стала персоною нон грата у ворожій країні, де на неї навіть порушили кримінальну справу.

«Мені зовсім не страшно, – зазначає актриса, – бо я народилася оптимісткою. Останні роки в мені народилися якісь інші якості – я почала вміти ненавидіти. Я справді ненавиджу вбивць! Я ненавиджу людей, які піднімають руки на дитячу лікарню, які піднімають автомат на дитину, на безпорадну жінку і на мого героя!»

Джерела:

  1. Тетяна Терен, Анна Липківська. Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою. – Київ: Пабулум, 2018. – 264 с.
  2. Ада Роговцева. Свідоцтво про життя. – Кам’янець-Подільський, ООО “Друкарня Рута”, 2013. – 336 с.
  3. https://lifestyle.24tv.ua/ru/ada-rogovceva-foto-biografija-filmy-legendy-teatra-kino_n1378585 – Легенда кіно Ада Роговцева
  4. https://day.kyiv.ua/uk/article/intervyu-kultura-osobystist/ada-rogovceva-malenka-velyka-lyudyna – Ада Роговцева – маленька велика людина