У відділі мистецтв, дорогі друзі, ви можете насолодитися музикою, прослуховуючи вінілові диски різних років. У нас зберігаються платівки найвідоміших світових колективів та виконавців.

Так, у нас ви можете ознайомитися з піснями американської співачки, «королеви попмузики» Мадонни, що увійшли до її скандального альбому 1989 року «Like a Prayer». Мадонна – найуспішніша артистка в історії музики, багаторазова рекордсменка «Книги рекордів Гіннеса». Артистка вважається найбагатшою співачкою у світовому шоу-бізнесі.

Мадонна Луїза Вероніка Чикконе народилася 1958 року в Мічигані. У 5 років дівчинка втратила маму. Батько виховував дітей суворо, вимагаючи від них обов’язкового недільного відвідування церкви та ретельного виконання домашніх завдань із парафіяльної школи, забороняв дивитися телевізор. Епатажна натура Мадонни відкрилася ще в школі. Дівчина на знак протесту заборон у вияві індивідуальності одягала різноколірні панчохи, а на конкурсі юних талантів танцювала в бікіні. Однак у католицькій школі мала найкращі оцінки. Після успішного закінчення школи Мадонна подалася в балет. З її пластикою та природним відчуттям танцю отримала стипендію в університеті Мічигану, але раптом вирішила шукати долю в Нью-Йорку.

У великому місті дівчина знайомиться з братами Гілрой, що мали маленький оркестр. Тут Мадонна стала виступати в ролі вокалістки, танцівниці й ритм-ударниці. Згодом артистка створила свій власний ансамбль і врешті-решт підписала контракт зі студією звукозапису «Саєр Рекордз». Її перший альбом «Мадонна» (1983) приніс співачці першу славу. А третій альбом Мадонни «True Blue» (1986) уже зробив співачку суперзіркою світового масштабу, вперше в історії піднявшись на вершину хіт-парадів у 28-и країнах світу, що дозволило «Книзі рекордів Гіннеса» назвати це абсолютно безпрецедентним.

На початку 1989 року співачка підписала 5-мільйонний контракт з компанією «Пепсі», і її нова композиція «Like A Prayer» була представлена ​​в рекламній компанії газованої води. Та кліп на пісню спровокував обурення в релігійних глядачів: на задньому плані горіли хрести. Ватикан закликав до бойкоту «Пепсі», і холдингу не залишалося нічого, як розірвати контракт з попдівою. Однак Мадонна отримала свої 5 мільйонів, а скандал ще довго підігрівав інтерес публіки до зірки. У 1989 році вийшов однойменний скандальному кліпу альбом, який співачка присвятила пам’яті матері і всім членам своєї сім’ї.

Мадонна спробувала себе і в ролі актриси. Вона знялася у фільмах «Тіні і туман», «Тіло як доказ»,  «Небезпечні ігри», «Чотири кімнати», «Кращий друг», «Віднесені» та інш. Особливий успіх артистці принесла картина «Евіта» – Мадонна виборола в 1996 році премію «Золотий глобус» за виконання головної ролі – аргентинської співачки, а згодом дружини диктатора Хуана ПеронаЕви Дуарте. Співачка стала відомою на весь світ. У 2000 році  «Книга рекордів Гіннеса» відзначила, що Мадонна – найуспішніша артистка всіх часів. У 2010 році Британська музична компанія «PPL» склала список найпопулярніших артистів останнього десятиліття, який Мадонна очолила, обійшовши навіть «The Beatles» (друге місце). Більше того, у списку найпопулярніших артистів десятиліття Мадонна виявилася єдиною жінкою, яка виступає сольно.

З початком повномасштабного російського вторгнення в нашу державу співачка підтримала Україну й засудила дії країни-агресора. На своїй сторінці в інстаграмі вона неодноразово розміщувала відео бомбардувань мирних міст України, щоб показати світу наслідки путінських злочинів. Разом з цифровим художником Beeple Мадонна готувала NFT-роботу «Mother Of Creation», кошти від продажу якої підуть фундації «Голоси дітей», яка надає допомогу жінкам та дітям, що постраждали від війни в Україні.

Ми вдячні за підтримку й допомогу Україні багатьом державам та окремим особистостям! Разом ми сильніші. Свято віримо в перемогу. Все буде Україна!

Джерела:

  1. Тарабореллі Р. Мадонна. – М.: Ексмо, 2007. – 448 с.: іл.
  2. Андерсен Крістофер. Мадонна: Неавторизована біографія. – Тверь: ТОО Росія-Великобританія, 1992, – 224 с.: іл.
  3. https://kino-teatr.ua/uk/person/madonna-4183.phtml – Мадонна Чікконе
  4. https://www.bbc.com/ukrainian/features-45197856 – Попкоролева. Мадонна