26 травня відзначає своє 65-річчя відомий актор театру та кіно, Народний артист України Богдан Бенюк.

Богдан Михайлович Бенюк народився на Івано-Франківщині, в селі Битків. З ранніх років хлопчик добре співав. Три рідні брати часто виступали як тріо, виконуючи пісні, які були тоді популярними. Актором же Богдан вирішив стати вслід за старшим братом, який потрапив до Театру ім. М. Заньковецької. На той час юнак навчався в 9-му класі та ходив на його вистави. «Дух театру відчув саме тоді», – говорив він. Закінчивши Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, Богдан Михайлович працював у Київському театрі юного глядача, а тоді понад 40 років є одним із провідних акторів Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. За цей час зіграв більше ніж у 50-и виставах.

Богдан Бенюк також відомий кіноактор. Зніматися в кіно він почав з 1975 року – і за майже півстоліття взяв участь у зйомках 53-ьох картин. Популярність йому принесла роль рядового Кринкіна у військовій драмі «Ати-бати, йшли солдати…» – останній режисерській роботі Леоніда Бикова. Фільм став свого часу одним із лідерів прокату. Актор також виконав головні ролі в українських фільмах «Сорочка зі стежкою», «Москаль-чарівник», «Чорна рада», а в 2000-ні роки двічі зіграв роль Леоніда Утьосова – у серіалах «Круч. Пісня довжиною в життя» та «Ліквідація». Помітними стали ролі в стрічках «Кандагар», «Мисливці за діамантами», «Ангели війни», «Таємний щоденник Симона Петлюри», «Тарас. Повернення» та інш.

Богдан Бенюк – особистість різнопланова. Також артист працював на озвученні мультфільмів «Капітошка», «Три паньки», «Як метелик вивчав життя» та інш., а на телебаченні вів розважальні передачі («Еніки-Беніки», «Шоу самотнього холостяка», «Біла ворона»). Разом з українським актором Анатолієм Хостікоєвим Богдан Михайлович є співзасновником Театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв». А з 2018 року професор Богдан Бенюк очолює кафедру акторського мистецтва та режисури драми в Київському національному університеті ім. І. Карпенка-Карого.

У важкий час російсько-української війни відомий актор радить своїм співвітчизникам залишатися незламними оптимістами, незважаючи на страшні й болісні сьогоднішні реалії. Артист називає війну з рф шансом «зруйнувати стосунки з монстром, який мучив Україну 300 років». Після відновлення роботи Театру ім. Івана Франка артист знову грає у виставах: «Адже світ має знати, що крім війни ми думаємо і про майбутнє та займаємося відродженням».

Джерела:

  1. https://stuki-druki.com/authors/benyuk-bogdan.php – Знамениті люди. Богдан Бенюк
  2. https://my.ua/persons/bogdan-beniuk – Богдан Бенюк. Політик, діяч культури, знаменитість