Київський художник Андрій Набока створює незвичайні картини-ікони. Роботи народжуються за принципом маскувальної сітки. Такий напрямок митець відкрив для себе під час волонтерства у Львові. Зараз його картини продаються за кордоном задля допомоги Україні.

Андрій Набока народився в Києві 1985 року. З 6-и років, спостерігаючи за роботою батька-художника, вже почав малювати. Андрій закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури і в 2009 році вступив до молодіжної секції Національної спілки художників України. Митець працює в техніці олійного живопису. Його роботи зберігаються в приватних зібраннях України, Америки, Португалії, Німеччини та Франції.

Опинившись у Львові, Андрій плів маскувальні сітки – хотів бути корисним. Набував новий досвід, а одного дня поглянув на сітку з мистецького боку. Якось у плямі на тільки-но початому плетиві він побачив образ – так почали створюватися картини. Роботи Андрія зображають Святі образи й змінюються залежно від фону та ракурсу. Кожен глядач у роботах майстра знаходить своє. Вони мають символічні назви: «Надія», «Віра і впевненість», «Світло», «Вогонь», «Маріуполь», «Пам’ять».

Зараз ікони Андрія Набоки виставляються в Європі і збирають кошти на благочинність і популяризують Україну за кордоном. А ще Андрій планує провести аукціон своїх робіт. Аукціон проводитиметься в інтернеті, а кошти з нього підуть на потреби Збройних сил України.

Наша нація творча, сильна й нескорима! Все буде Україна!

Джерела:

  1. https://vgolos.ua/news/mistectvo-narodzhene-viynoyu-yak-hudozhnik-andriy-naboka-stvoryuie-ikoni-v-tehnici-pletinnya-maskuvalnih-sitok_1418166.html – Ікони в техніці плетіння маскувальних сіток
  2. https://gazeta.ua/articles/culture/_pliv-maskuvalni-sitki-prijshov-obraz-militarnoyi-madonni-hudozhnik-stvoryuye-nezvichajni-kartini-vijni/1086312 – Незвичайні картини війни