Добрі новини на культурному фронті нашої держави! 

Цьогоріч Україна буде представлена в офіційній програмі Каннського кінофестивалю. Дебютний фільм режисера Максима Наконечного «Бачення метелика» потрапив до секції «Особливий погляд». Фокус цієї категорії – фільми, які, на думку програмного відділу фестивалю, матимуть сильний вплив на розвиток кіномистецтва.

Режисер стрічки «Бачення метелика» Максим Наконечний – член Української кіноакадемії, який уже відзначився в українському та світовому кіномистецтві. У 2020 році він став продюсером фільму «Цей дощ ніколи не скінчиться», який отримав нагороди міжнародних фестивалів – «Festival dei Popoli» у Флоренції, документального кіно в Корку (Ірландія) та IDFA (Нідерланди).

Картина «Бачення метелика» («Спас») – поствоєнна драма, яка розкриває тему травм людини та суспільства, спричинених війною. Це сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не хоче бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі. Фільм створено в копродукції України (Tabor), Чехії, Хорватії та Швеції. Співсценаристкою фільму виступила Ірина ЦіликЗемля блакитна, ніби апельсин»). Головні ролі зіграли актори театру та кіно Рита Бурковська та Любомир Валівоць. Також у фільмі знялися драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит та актор і волонтер Мирослав Гай. У стрічці задіяні й непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, зокрема, колишні полонені.

«Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, з якими ми, як суспільство, мали б впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє й майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо займає в ній кожна людина», – розповів режисер Максим Наконечний.

Каннський кінофестиваль буде проходити з 17 по 28 травня та святкуватиме 75 років свого існування та розвитку. Побажаємо успіху й перемоги творцям української стрічки та акторському складу.

Відомо, що поза конкурсом на фестивалі покажуть також фільм Сергія Лозниці «Природна історія руйнування». Крім цього, діятиме програма «Україна у фокусі». Відповідно до програми, ключові ринкові ініціативи будуть спрямовані на проєкти з України на знак солідарності з українським народом.

Джерела:

  1. https://detector.media/infospace/article/198391/2022-04-14-film-bachennya-metelyka-maksyma-nakonechnogo-zmagatymetsya-na-festyvali-v-kannakh/ – Фільм «Бачення метелика» Максима Наконечного змагатиметься на фестивалі в Каннах
  2. https://vogue.ua/article/culture/kino/ukrajinskiy-film-bachennya-metelika-pokazhut-na-kannskomu-kinofestivali.html – Український фільм «Бачення метелика»