Тривають пекельні дні війни росії проти нашого народу. Українську землю від агресора захищають відчайдушні й сміливі хлопці, серед яких є і знаменитості.

Так, з першого дня війни записався до тероборони і український кінорежисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, режисер «Кіборгів», «Хайтарми» та «Захара Беркута». «Пресофіцер 206-го батальйону територіальної оборони міста Києва», – тепер представляється він.

Ахтем активно підтримував Євромайдан, гостро відреагував на полон у росіян Олега Сенцова і навіть писав відкритий лист Дональду Трампу з проханням вплинути на визволення колеги. 23 лютого режисер зі своєю командою презентував на Зимовому кіноринку трейлер свого нового фільму «Мирний-21», а навесні мала відбутися і прем’єра стрічки. Повний райдужних планів, Ахтем і не підозрював, що наступного дня розпочнеться війна.

«Мирний-21» – це фільм про захист Луганського прикордонного загону, оснований на документальній історії. «Я почув її безпосередньо від командира цього загону і спершу не повірив у неї. Один приклад: 85% особового складу в загоні складали місцеві жителі, і ніхто не зрадив!» – пишається українськими хлопцями режисер.

Ахтем зазначив, що його фільми часто є пророчими – «хоч не знімай!» Зняв «Хайтарму» – почалася окупація Криму. «Мирний-21» знімали у військовій частині міста Васильків, яку зараз знищено. Загинув і молодий актор Паша Лі, який грав у фільмі вихідця з Криму. Події, що відбуваються з його персонажем у фільмі, майже один в один нагадують події його справжньої трагічної загибелі. Його герой проговорює свою біографію на допиті і розповідає, що батько його – кореєць, мати – з Західної України, а сам він – гуцул, який народився в Євпаторії, чим збиває з пантелику тих, хто його допитує. Це власне біографія Паші. А 6 березня актор отримав смертельні поранення, коли евакуював людей з будинку, що загорівся в Ірпені.

Ахтем Сеітаблаєв упевнений, що росія вже програла війну. «У цій війні, що триває ось уже 9 років, протистоять насправді цілі світогляди й цивілізації. Це війна між мордором та найбільш гармонійним із відомих способів співіснування людей – демократією та демократичними цінностями», – упевнений режисер.

Ахтем, як і кожний українець, мріє про такі сьогодні бажані мирні, спокійні дні: «Тоді я зберу всіх своїх та поїду на берег моря, на батьківщину мами. Сидітиму й дивитимуся, як мої діти купаються, як рідні п’ють вино і про щось розмовляють. А я сидітиму, мовчатиму і просто дивитимуся на них».

Ми непохитно віримо в перемогу! У силу духу й міць наших дивовижних захисників! Ворожа орда згине, і ми навчимося заново жити, творити й мріяти. І отримувати насолоду від звичних, мирних речей!

Джерела:

  1. https://ua.krymr.com/a/ukraina-rosia-viyna-krym-akhtem-seitablaiev-interviu/31752485.html – Очевидно, що Росія вже програла війну. Ахтем Сеітаблаєв
  2. https://nv.ua/ukr/art/ahtem-seitablayev-rozpoviv-pro-zagiblogo-pid-irpenem-pashu-li-50229645.html – Актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв
  3. https://edinstvennaya.ua/showbiz/news/36887-ahtem-seitablayev-rozpoviv-pro-vtratu-na-viyni-druga-pashi-li – Ахтем Сеітаблаєв про втрату на війні друга