Німецький фотограф Пітер Ліндберг – один із найвидатніших представників світу fashion-фотографії. Його знімки з’являлися на сторінках культових глянцевих видань Harper’s Bazaar, Vogue, Vanity Fair, Rolling Stone, а колаборації з Карлом Лагерфельдом та Джорджіо стали справжніми витворами мистецтва.

За свою кар’єру Ліндберг фотографував найвідоміших людей (від герцогині Сассекської до Уми Турман), на яких вони мали абсолютно природній вигляд. Ліндберг віддавав перевагу проєктам, які не зобов’язували його вдаватися до ретуші – революційний крок в епоху Photoshop і фільтрів.

Пітер Лінберг народився в містечку Лешно, що в західній Польщі, 23 листопада 1944 року. Коли йому виповнилося кілька місяців, сім’я мусила покинути будинок після вторгнення військ. Наймолодший з трьох дітей, він ріс у невеликому індустріальному місті Дуйсбург на півночі Німеччини. У 14 років Пітер покинув школу, аби піти працювати в місцевому універмазі, де оформлював вітрини. Уже в 18 років він переїхав до Швейцарії, щоб уникнути військового обов’язку, але врешті-решт оселився в Берліні, де захопився мистецтвом, музикою, музеями.

Пітер вступив до Берлінської академії витончених мистецтв, але натхненний своїм кумиром Вінсентом Ван Гогом, поїхав до Арлю. Наступні вісім місяців Ліндберг малював і продавав свої роботи на місцевих ринках, а потім подався автостопом по Європі і Північній Африці. До Берліна він повернувся вже абсолютно іншою людиною і зайнявся фотографією. 

Два роки він працював у німецького фотографа Ганса Люкса, а 1973 року відкрив у Дюссельдорфі свою студію. Першу рекламну кампанію Ліндберг зняв для VW Golf, а модну зйомку – для журналу Stern 1978 року.

Незважаючи на роботу з численними відомими людьми, саме Ліндберг розпочав феномен супермоделей. У листопаді 1988 року він зняв обкладинку першого номера Анни Вінтур як головної редакторки Vogue, де зображена ізраїльська модель Мікаела Берку (з розпущеним волоссям і усмішкою, у прикрашеному дорогоцінним камінням топі Christian Lacroix і джинсах); і групу майбутніх супермоделей для модної історії (в білих сорочках на пляжі). Потім він зняв культову обкладинку британського Vogue 1990 року, на якій з’явилися Лінда Євангеліста, Тетяна Патітц, Наомі Кемпбелл, Крісті Тарлінгтон і Сінді Кроуфорд.

Але не тільки моделі позували для Ліндберга, а й багато зірок: Мадонна, Бред Пітт, Ніколь Кідман, Тіна Тернер. Він також був автором відомих рекламних кампаній нашого часу для Calvin Klein, Armani і Comme des Garçons. Ліндберг був єдиним фотографом, якому тричі довірили зняти календар Pirelli (1996, 2002 і 2017).

Фотографії Пітера знаходяться у постійній колекції багатьох художніх музеїв у всьому світі. Зокрема:

  • Victoria & Albert Museum (Лондон)
  • Centre Pompidou (Париж)
  • Museo Thyssen-Bornemisza (Мадрид)
  • Metropolitan Museum of Art (Нью-Йорк)

Джерела:

  1. Про легенду: яким був fashion-фотограф Пітер Ліндберг
  2. Пітер Ліндберг
  3. Пітер Ліндберг