Сьогодні пуерторіканський попмузикант, актор і письменник Рікі Мартін відзначає своє 50-річчя!

Співак є одним із популяризаторів латиноамериканської музики на світовому рівні. Він отримав понад 200 нагород, у тому числі 2 Греммі, 5 Латиноамериканських Греммі та 8 премій WorLd Musik Awards. Крім того, за версією журналу People, Рікі двічі входив до списку 50-и найкрасивіших людей світу!

Енріке Мартін Моралес народився 24 грудня 1971 року в місті Сан-Хуан (Пуерто-Ріко). Його батько був психологом, а мати – бухгалтеркою. Батьки розлучилися, коли Рікі було 2 роки. Хлопчик виріс у римо-католицькій сім’ї і з дитинства часто був у церкві прислужником священника. З 6-и років він почав співати, а з 9-и – зніматися в рекламних роликах різних компаній: від реклами зубної пасти і безалкогольних напоїв до реклами мережі ресторанів. Як соліст Рікі почав кар’єру з 13-и років у латиноамериканському гурті «Менудо». За 5 років роботи в гурті юнак гастролював по всьому світу, виконуючи пісні кількома мовами. У 18 років він повернувся до Пуерто-Ріко і розпочав сольну кар’єру.

Рікі видав 13 студійних альбомів, загальний тираж яких становить приблизно 70 мільйонів екземплярів по всьому світу! Перший англомовний альбом знаменитості – Ricky Martin, який вийшов у 1991 році, став золотим в Аргентині, Мексиці та Пуерто-Ріко. На жаль, юний співак неуважно прочитав умови контракту з «Sony Discos», згідно з яким отримував всього один цент з кожного проданого альбому. Одним із найбільш продаваних за всю історію музики став 5-ий альбом музиканта, а найперша пісня платівки – Livin’ La Vida Loca – лідирувала в хіт-парадах Італії, Японії, Франції, США, України, Бразилії та в інших країнах. Прийнято вважати, що саме ця пісня викликала міжнародний бум латиноамериканської музики і відкрила дорогу на світову сцену Дженніфер Лопес, Енріке Іглесіасу, Шакірі і Талії. Відома на весь світ у виконанні співака і пісня La Copa de la Vida (The Cup of Life), що стала офіційним гімном Чемпіонату світу з футболу 1998, який відбувся у Франції.

Також Рікі Мартін відомий нам як актор. До його фільмографії увійшли стрічки «Човен кохання» (1985), «Головний госпіталь» (1994), «Вбивство Джанні Версаче: Американська історія злочинів» (2018) та інші. До того ж артист працював у театрі – йому дісталися ролі в мюзиклах «Знедолені» (1996) та «Евіта» (2012).

Знаменитість окрім творчості займається благодійністю. У 2002 році співак побував в Індії, де йому відкрилася шокуюча правда про работоргівлю. Там він особисто врятував трьох дівчаток від долі бути проданими в рабство, а після повернення в Штати заснував «Фонд Рікі Мартіна». Лейтмотивом діяльності організації стало висвітлення проблеми торгівлі людьми на міжнародному рівні, а також допомога жертвам работорговців.

Рікі Мартін має і письменницький хист. У 2010 році вийшла його автобіографія «I’m», яка швидко перетворилася на бестселер.

 Рікі Мартін не їсть м’яса і займається йогою. У 2018 році співак одружився з Джваном Йозефом – художником, який народився в Сирії і виріс у Швеції. Вони виховують чотирьох дітей, яких народили  сурогатні матері.

Джерела:

  1. https://salvemusic.com.ua/ricky-martin-riki-martin-biografiya-artista/ – Рікі Мартін
  2. https://topinfoweb.com/82966788-biografiya-riki-martinl-687 – Рікі Мартін
  3. https://24smi.org/celebrity/1980-riki-martin.html – Музикант Рікі Мартін