Джей Майзель – відомий американський фотограф. Він розпочав свою кар’єру ще в 1954 році і увійшов в історію завдяки фотографії Майлза Девіса для обкладинки його легендарного музичного альбому Kind Of Blue.

Його улюбленицею також була Мерилін Монро. Відмінною рисою його стилю є здатність тонко вловити світло, колір та знайти красу у повсякденності. Незважаючи на те, що він не використовує складне освітлення, йому вдається створити живі та чудові кадри. Насичені та соковиті кольори, виразні лінії та водночас природність його знімків викликають справжню бурю емоцій.

Його нагороди включають Зал слави Клубу арт-директорів, нагороду за життєві досягнення від Американського товариства медіа-фотографів та премію Infinity від Міжнародного центру фотографії.

Мейзель народився 18 січня 1931 року в Брукліні, Нью-Йорк, і відвідував середню школу Авраама Лінкольна, де навчався у Леона Френда. Він вивчав живопис і графічний дизайн в Манхеттенському коледжі Cooper Union і в Єльському університеті, а в 1954 році став фотографом.

Завдяки унікальному баченню Джея Майзеля, його знімки вже 40 років з’являються на обкладинках журналів, джазових альбомів, в рекламних кампаніях по всьому світу. Серед його досягнень 5 обкладинок для Sports Illustrated, перші дві обкладинки New York Magazine, 12 років роботи з рекламними кампаніями United Technologies, та чималий перелік нагород від таких організацій, як Міжнародний центр фотографії, Американське товариство медіа-фотографів, Клуб арт-директорів, професійні фотографи Америки (ICP, ASMP, ADC, PPA) та The Cooper Union.

З тих пір, як він перестав займатися комерційною роботою наприкінці 90-х, Джей продовжував зосереджуватися на своїй особистій роботі. Він завоював репутацію вчителя, який надихає, завдяки чисельним лекціям та майстер-класам із фотографії по всій країні. Він також продовжує продавати гравюри, які можна знайти в приватних та музейних колекціях.

Джерела:

  1. Джей Майзель
  2. ДЖЕЙ МАЙЗЕЛЬ