Актриса Оксана Жданова належить до молодого покоління акторської школи. Вона стала відомою глядачам після зйомок в трилогії про циганку Лялю, після чого взяла участь у ряді популярних телевізійних проєктів. Сама виконавиця вважає себе, у першу чергу, театральною актрисою і не дуже охоче відлучається для роботи в кіно і на телебаченні.

Жданова Оксана Вікторівна народилася 3 лютого 1993 року в Херсоні в акторській сім’ї. Її батько – Віктор Жданов – актор театру та кіно, Заслужений артист України. Мати – актриса Олена Хохлаткіна, Народна артистка України. Батьки Оксани працювали на сцені Херсонського обласного українського музично-драматичного театру, на сцені якого дебютувала в масових сценах і маленька Оксана у віці 2-х років. У 2000 році сім’я переїхала до Донецька, де батьки виступали у складі трупи Донецького академічного українського музично-драматичного театру. Виходила на сцену і Оксана – у ролі Лоліти в п’єсі Гі де Мопассана «Милий друг». Крім театру Оксана мала й інші уподобання. Вона мала мрію стати балериною, проте дівчинку не взяли до бальної школи: не вийшла ростом і фігурою. Тоді вона пішла займатися в танцювальний гурток. Пізніше танцювальна підготовка дуже допомагала їй в акторській роботі.

Після закінчення школи Оксана вирішила піти по стопах батьків і вступила до Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Ще будучи студенткою, стала актрисою Театру на лівому березі Дніпра, де грала у виставах «Мене немає …», «Білі ночі любові», «Співай, Лоло, співай!», «Людина, яка платить», «Життя попереду» та інш. З 2021 року актриса працює в театрі ім. Івана Франка.

У кіно Оксана почала зніматися з 2011 року, дебютувавши в епізодичній ролі у фільмі «Щоденники Темного». Популярність прийшла до неї в 2014 році після виконання головної ролі в 95-серійній мелодрамі «Дворняжка Ляля» режисера Дмитра Гольдмана. Її героїня – 17-річна рудоволоса циганка Ляля Рубінова. Перша головна роль далася актрисі не зовсім легко: довелося вивчати текст циганською мовою, ще й зі специфічною говіркою, а навчитися керувати авто виявилося для актриси навіть складніше, ніж осідлати коня.

Оксана запам’яталася глядачам і яскравою грою в кримінальному фільмі «Суддя», де перевтілилася в героїню – журналістку Ірину: сильну, вільну, відкриту дівчину з гарним почуттям гумору. На знімальному майданчику артистці вдалося попрацювати зі своїм батьком Віктором Ждановим.

Оксана також зіграла помітні ролі в картинах «Повернешся – поговоримо», «Чорна квітка», «Нитки долі», «Забудь і згадай», «Чуже життя», «Настане світанок», «Квіти дощу» та інш. У 2021 році відбулася прем’єра драми «Я працюю на цвинтарі», знятій за мотивами твору українського письменника Павла Бєлянського. Ксенія пишається зйомками в цьому проєкті та вважає його одним із найяскравіших у своєму послужному списку.

У вільний від роботи час актриса черпає натхнення в піших прогулянках старими київськими парками та скверами, захоплюється катанням на ковзанах та велосипеді. А ще просто обожнює читати. Особливо їй подобаються поезії Йосипа Бродського та проза Льва Толстого, а також фантастика та детективні романи. До того ж актрисі дуже подобається готувати та винаходити нові рецепти. За її словами, якби не склалося з кар’єрою в кіноіндустрії, вона, напевно, відкрила б свій ресторан.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/22700-kseniia-zhdanova.html – Актриса кіно Ксенія Жданова
  2. https://stuki-druki.com/authors/Zhdanova-Oksana.php – Знамениті люди. Оксана Жданова
  3. https://theatre.love/persons/oksana-zhdanova/ – Актриса театру та кіно Оксана Жданова
  4. https://ukr.agromassidayu.com/izvestnaya-ukrainskaya-aktrisa-oksana-zhdanova-page-496864 – Відома українська актриса Оксана Жданова