Молода талановита актриса Ганна Сагайдачна відома нам багатьма різноплановими ролями в кіно. Артистка яскраво зіграла Марину Дунаєву в спільному російсько-українському проєкті «Червона королева», сміливу наїзницю Ганну з «Останнього яничара», ніжну та добру Наталі Дорошенко з «Кріпосної».

Ганна Олександрівна Сагайдачна народилася 1 червня 1989 року в місті Червонограді на Харківщині. Закінчила музичну школу з відзнакою і збиралася вступати до музичного училища, а про професію актриси навіть не замислювалася. Але доля вирішила інакше. Одного разу Ганна за компанію із подругою поїхала до театрального вишу Харкова – з того часу дівчина вже не розлучалася з думкою про театр та кіно. Ганна вступила до Київського університету культури і мистецтв і після його закінчення, отримавши червоний диплом, до університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Після навчання працювала аніматором, займалася озвучуванням фільмів українською мовою.

У кіно актриса дебютувала в 2008 році у стрічці «Рідні люди». Широку популярність їй принесла роль манекенниці Марини Дунаєвої в серіалі «Червона королева» режисера Олени Райнер. Одна з найважчих і найефектніших сцен у цій картині – драматичний стрибок Марини Дунаєвої з мосту. Спочатку стрибати повинен був каскадер, але режисери вмовили саму актрису. «Мені навіть на мить здалося, що я знепритомніла, бо сам момент стрибка не пам’ятаю», – згадувала Ганна про найскладніший момент у зйомках. До речі, після цієї сцени вона вирішила боротися зі страхом висоти і зайнялася скелелазінням. За роботу в «Червоній королеві» Ганну Сагайдачну було номіновано на національну телевізійну премію «Телетріумф 2016» у категорії «Актриса телевізійного фільму/серіалу».

Яскравою була робота Ганни і в серіалі «Останній яничар». Під час роботи над цим проєктом актрисі довелося навчитися скакати галопом на коні, хоча до цього вона ніколи навіть не сиділа в сідлі. Помітною була роль актриси і в костюмованій драмі «Кріпосна», де виконавиця зіграла освічену інтелігентну дочку поміщика – Наталі Дорошенко, розумну, мудру, врівноважену панночку, що завжди готова допомогти нужденним. Варто зазначити, що Ганні у фільмі планували віддати головну роль Катерини Вербицької, та артистка відмовилася: їй набридли героїні, які завжди плачуть.

Вельми успішними в актриси стали також роботи у стрічках «40+, або Геометрія кохання», «Одиначка», «На лінії життя», «Поділися своїм щастям», «Ментовські війни. Одеса», «У неділю рано зілля копала» та інш.

Ганна не стала актрисою одного амплуа. Її запрошують на різні ролі: як позитивні, так і негативні, вона грає як мелодраматичних героїнь, так і, наприклад, поліцейських. «Якщо актор універсальний, тим цікавішим він є для режисерів. Тому що завжди цінується те, що актор робить сам», – переконана Ганна.

Графік талановитої актриси перевантажений. У вільний від роботи час вона черпає енергію та натхнення у заняттях танцями та співом і продовжує займатися улюбленим скелелазінням.

Джерела:

  1. https://www.stb.ua/ru/2019/07/22/anna-sagajdachnaya-biografiya-tvorchestvo-i-vse-novosti-ob-aktrise/ – Актриса Ганна Сагайдачна
  2. https://stuki-druki.com/authors/Sagaidachnaya-Anna.php – Знамениті люди. Ганна Сагайдачна
  3. https://my.ua/persons/anna-sagaidachna – Діячі культури. Ганна Сагайдачна
  4. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-anna-sagaydachnaya.html – Знаменитості. Ганна Сагайдачна