Ірвінг Пенн американський фотограф набув слави, як фотограф-портретист, він також знімав натюрморти, але основною діяльністю Ірвінга була робота у Vogue та співпраця зі світовими брендами. Знімки американця зберігаються у колекціях найбільших музеїв та оцінені фахівцями на міжнародному рівні.

Якщо я дивлюся на який-небудь предмет протягом деякого часу, то видовище зачаровує мене. Це і є прокляття фотографа”, – Ірвінг Пенн.

Ірвінг Пенн народився в 1917 році, закінчив школу мистецтв, де пізнав основи живопису, малюнку та графіки. Під час навчання майбутній майстер проходив стажування у Harper’s Bazaar, видавці кілька разів публікували роботи студента у своєму журналі.

Під час навчання та роботи Пенн продовжував знайомитись зі світом фотографії, відточуючи свій стиль на аматорських знімках. Пенн два роки працював позаштатним дизайнером, робив перші аматорські фотографії, а в 1940 став художнім керівником в Saks Fifth Avenue, де прослужив ще рік. Потім звільнився і на дванадцять місяців поїхав до Мехіко, займався живописом та фотографуванням.

Після пошуків себе, фотограф дозрів для серйозної діяльності та відправився на співбесіду до журналу Vogue. Перший знімок Ірвінга, що прикрашав сторінки модного глянцю, з’явився у 1943 році. Цей рік можна сміливо вважати початком співпраці фотографа та редакції журналу, яке тривало до його смерті у 2009 році. Для Vogue Пенн робив обкладинки, портрети та створював фотографічні есе.

В 1950 році Пенн заснував власну студію в Нью-Йорку і приступив до рекламної фотографії. У його резюме співпраця з General Foods, De Beers, Issey Miyake, Clinique.

Основним напрямком, в якому працював Ірвінг, стали зйомки для глянцю, також фотографував знаменитостей того часу, займався етнографічною фотографією і фото-есе подорожей. Окреме місце займали химерні натюрморти, які в ті часи були не такі популярні, як сьогодні.

Пенн став одним із перших, хто знімав людей на білому та сірому фоні. Його студія була обладнана спеціальним чином: ряд вертикальних фонів, де розміщувалися учасники фотосесії. Шанувальниками Ірвінга були Альфред Хічкок, Аль Пачіно, Марсель Дюшан, Пабло Пікассо, Сальвадор Далі, Ігор Стравінський – портрети вищезгаданих знаменитостей вийшли з-під руки американця.

Необхідно відзначити, що портрети, створені Ірвінгом Пенном, чи то легендарна особистість, чи простий робітник, відрізнялися витонченістю та простотою. У кожному портретному знімку йому вдавалося досягти особливої близькості до моделі. Журнал «Popular Photography» включив Ірвінга Пенна до списку 10 найкращих фотографів сучасності.

Джерела:

  1. Ірвінг Пенн
  2. Irving Penn
  3. Ірвінг Пенн
  4. Найкращі фотографи світу і їх знамениті роботи