У скарбничці професійних досягнень української талановитої актриси Катерини Вишневої – театральна сцена, зйомки у фільмах і телевізійних проєктах та кілька десятків різнопланових ролей у серіалах.

Катерина Олександрівна Вишнева народилася 23 січня 1986 року в Кривому Розі. Як згадувала артистка, її сім’я жила досить бідно, а вона була занадто активною дитиною. Тому дівчинку віддавали на всілякі безкоштовні гуртки: це була і стройова підготовка, і історичний гурток, радіогурток, медичні курси, художня гімнастика, баскетбол, волейбол, туристичний гурток, народні, бальні, естрадні танці, вокал та фортепіано! І Катерині подобалося все, та коли вона досягала певних результатів і ставала найкращою, дівчинці ставало нецікаво, і вона кидала гурток.

Після закінчення школи Катерина вступила до Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Будучи ще студенткою, вже грала на сцені  Київського театру сучасного мистецтва «Дах». Нині актриса співпрацює із театром «Золоті ворота» та «Диким театром», де задіяна у численних виставах. Широкій глядацькій аудиторії Катерина відома як кіноактриса. Кінодебют виконавиці відбувся в 2007 році у серіалі «Колишня», де артистка грала дівчину, яка приїхала вступати до театрального, та не вступила. Це був для Катерини перший великий проєкт: знімали сто серій! Ця перша роль далася їй найважче і стала її улюбленою.

Катерина Вишнева також знялася у стрічках «Село на мільйон», «Пес», «Я тебе знайду», «Друге життя Єви», «Хороший хлопець», «Доля обміну не підлягає», «Серце матері», «Сонячний листопад», «Ялинка на мільйон» та багатьох інш. Катерина – різнопланова артистка: у її скарбничці і драматичні, і комедійні ролі. Актриса завжди намагається зробити своїх героїнь більш глибокими й багатогранними: до комедійної ролі додає трохи драми, щоб персонаж не був однобоким і плоским, а до драматичного персонажа – трохи комедії та сарказму.

Яких тільки персонажів не доводилося грати Катерині: і закоханих дівчат, і матерів-одиначок, і директорку РАГСу, і навіть наглядачку у в’язниці. У своїй акторській роботі актриса помітила кумедну закономірність, яка триває вже років 10. Якщо Катерина при підготовці до проєкту читає повний сценарій, проєкт з якихось причин закривають. Тому під час кастингу до картини актриса намагається знайомитися лише зі своїми сценами.

Катерину знайомі і друзі, а також колеги на знімальному майданчику називають лагідно «Вишенькою». Це повелося ще з дитячого садочка та шкільних років і увійшло в доросле життя. Артистка кайфує від своєї роботи і у своєму житті вдало поєднує акторську діяльність та виховання маленької доньки. Актриса навіть вигадала хештег #ненудний декрет, за яким можна знайти багато цікавих кадрів.

Катерина не мріє про Голлівуд, але має собі за мету знятися в головній ролі у кількох українських режисерів. Один із них – Ахтем Сеітаблаєв. Артистка знає, що це складно, але хоче гідно пройти випробування і досягти високої планки.

Джерела:

  1. https://tv.ua/interview/1148763-ekaterina-vishnevaya-materinstvo-eto-ne-prigovor-ono-daet-novye-sily-dvigatsya-vpered-i-vverkh – Інтерв’ю. Катерина Вишнева
  2. https://tet.tv/ru/actors/katerina-vishneva-vishnya – Катерина Вишнева
  3. https://www.kino-teatr.ru/kino/acter/w/post/322980/bio/ – Катерина Вишнева