Віктор Жданов – актор театру і кіно, заслужений артист України (2009). Актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Дворазовий володар кінопремії «Золота дзиґа» (2018, 2020).

Народився в с. Киселівка Білозерського району на Херсонщині. Закінчив Херсонське культосвітнє училище і режисуру в КНУТКТ ім. І. Карпенка-Карого (майстерня Вахтанга Чхеїдзе). Дебютував 1986 року на сцені Херсонського театру ляльок. Через два роки був прийнятий у трупу Херсонського музично-драматичного театру, де зіграв Максима у виставі «Діти Арбату» Анатолія Рибакова, Льовки Крика в «Заході» Ісака Бабеля, Блеза в однойменній постановці за Клодом Маньє та ін. В цьому ж театрі в постановках Володимира Бегми зіграв Квазімодо («Собор Паризької Богоматері»), Джека («Здрастуйте, я ваша тьотя»), Чмиря («Як пани, так і ми»), Буртіуса (казка «Обережно, злий лев» Ярослава Стельмаха), бабусю («Курочка ряба»).

У 1997–1998 рр. працював у Російському молодіжному театрі Республіки Адигея (місто Майкоп); потім повернувся до Херсонського театру. У 2000-2014 рр. – актор Донецького українського музично-драматичного театру. Ролі: Бендер («Діамантовий дим» Іллі Ільфа та Євгена Петрова), Доменіко Соріано («Філумена Мортурано» Едуардо де Філіппо), Цибуля («Сорочинський ярмарок» Миколи Гоголя), Аметистов («Зойчина квартира» Михайла Булгакова), Грехен (музична комедія «Ledie’s Night»), мільйонер («У джазі тільки дівчата»), Кінь («Історія коня» за повістю Л. Толстого «Холстомір»), Муров («Без вини винуваті»), Міністр («Бульвар злочинів») та ін.

Лауреат Міжрегіонального фестивалю «Золотий ключик» за роль Холстомера у виставі «Історія коня» Марка Розовського (2005), Міжрегіонального фестивалю «Театральний Донбас» і Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії» за роль Осгуда Філдінга ІІІ у виставі «У джазі тільки дівчата» Олександра Аркадіна-Школьника (2006).

З 2014 року – у Київському театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Ролі: Пан («Гриць та Нечиста сила», Дм. Весельський), Беня Крик («Закат» Ісака Бабеля), Боцман («Язичники»), Чебутикін («Три сестри»), Єжевікін («Опіскін Фома!»), Директор («Пойло Лапой»), Ажаров («Усе життя попереду»).

З 2008 року знімається в кіно: «Дід» у «Кіборгах» (2017, режисер Ахтем Сеїтаблаєв, премія «Золота дзиґа»), Вова у «Вулкані» (2018, режисер Роман Бондарчук, премія «Золота дзиґа»), Дядя Вася у «Додому» (2019, режисер Наріман Алієв), Омелько Кайдаш у серіалі «Спіймати Кайдаша» (2020, режисер Олександр Тіменко) та інші.

Джерела:

  1. Віктор Жданов про творчий рай, “ремонт” душі та патріотизм [Текст] / Бесіду вела Котенок, Вікторія // Кіно театр. – 2020. – №4. – С. 21-24.
  2. Віктор Жданов: «Мені випало щастя висловити свої думки»[Текст] / Бесіду вела Брюховецька, Лариса // Кіно театр. – 2018. – №2. – С. 8-9.
  3. Талант і гра. Українські актори театру і кіно [Текст] : Науково-популярне видання / Брюховецька, Лариса, Котенок, Вікторія. – К. : Саміт-Книга, 2020. – 400 с.
  4. Віктор Жданов