Щороку 21 листопада відзначається Всесвітній день телебачення!

Це свято було започатковано ООН у 1996 році, щоб привернути увагу до ролі телебачення як потужного інструменту для просування ідей миру, безпеки, розвитку та культурного обміну.

Безперечно, сьогодні люди набагато менше дивляться телевізор у зв’язку зі швидким розвитком Інтернету. На сьогодні інформацію можна знайти всюди. Однак телебачення користується особливим авторитетом. Якщо ви бачите щось на екрані телевізора, ви знаєте, що ця інформація була перевірена і випущена професіоналами. Ось чому телебачення залишається найбільш популярною платформою для новин, культури, спорту, розваг та користується найбільшою довірою. Середньостатистичний американець і зараз витрачає 5 годин щодня на перегляд телевізора. Щодня телевізор дивляться 70% українців. Але більше за всіх у світі люблять дивитися телевізор японці – до 9-и годин на добу!

Слово «телебачення» з’явилося в 1907 році. Перший телевізійний приймач був винайдений німецьким вченим Максом Дикманном. Розмір його екрана становив лише 3х3 сантиметри, а частота передачі зображення – лише 10 кадрів за секунду. Регулярне телебачення вперше з’явилося також у Німеччині – у 1935 році. На той час телесигнал приймало лише близько 700 телевізорів по всій країні. А от перша трансляція в Україні відбулася в 1939 році в Києві, і перший ефір тривав всього 40 хвилин.

Колись на телебаченні для глядачів були чудові часи: не було жодної реклами! Перша реклама з’явилася в США 1941 року під час трансляції бейсбольного матчу – рекламувалися годинники Bulova. У нашій країні перша реклама була показана в 1964 році. Вона була випущена в ефір ухвалою влади і мала соціальну спрямованість: це був короткий музичний фільм про кукурудзу.

Що стосується музики на телебаченні…  Першою людиною, що зіграла на піаніно по телевізору, був американський піаніст Ерл Уайлд. Цікаво, що 60 років потому він став першим музикантом, який в режимі потокового відео зіграв в Інтернеті.

На сьогодні випускається дуже багато марок телевізорів, різної якості і ціни, з-поміж яких є дуже недешеві! Найдорожчий телевізор у світі – Stuart Hughes Prestige HD – коштує 2,25 мільйонів доларів. Технічно виріб нічим не відрізняється від своїх аналогів, проте має унікальне оформлення та дизайн. Модель декорована золотою рамкою (це 28 кілограмів золота), 72-ма діамантами, аметистами й сонячним камінням, а також шкірою крокодила ручної вичинки!

В історії телебачення неодноразово траплялися і комічні випадки. У 1980 році у Фінляндії був заборонений до показу всіма улюблений мультик «Ну, постривай!». Фіни вважали, що він ніс зайву жорстокість, а головний герой Заєць – справжній садист, оскільки весь час створює Вовкові «хворобливі» ситуації.

Джерела:

  1. https://www.factday.net/2-6-cikavi-fakty-pro-telebachennya.html – Цікаві факти про телебачення
  2. https://tsikavi-fakty.com.ua/50-tsikavyh-faktiv-pro-televizory-i-telebachennya/ – Цікаві факти про телевізори і телебачення
  3. http://fzgij.knukim.edu.ua/novyny/1330-tsikavi-fakty-pro-telebachennia – Телебачення