Остап Ступка – легендарний український актор театру, кіно та дубляжу, телеведучий. Народний артист України (2009), лауреат Мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми (2008).

Народився 2 вересня в місті Львові. Дитинство хлопця пройшло за лаштунками різних театрів, в яких виступали його батьки. З ранніх років Остап цікавився акторською професією, причому найбільше йому подобався грим.

Коли Остапові було 12 років, сім’я переїхала до Києва, де підліток остаточно визначився з вибором професії і став займатися в театральному гуртку під керівництвом Олексія Кужельного.

Після школи він вступив до Київського державного театрального інституту імені Карпенка-Карого. Після вузу працевлаштувався в експериментальний театр «Кін», але пропрацював там лише два місяці. Через рік він став артистом Драматичного театру імені Івана Франка, де за наступні роки був задіяний у більш ніж 35 виставах.

Також Остап Ступка з’являвся і на телебаченні. На українському каналі «1+1» він був провідним інтелектуально-розважальної програми «Перший мільйон» і передачі «Побий ведучого». На каналі «ICTV» вів реаліті-шоу «Останній герой» та документальну програму «Знамениті злочинці». Також в якості учасника був запрошений у 3-й сезон «Танці з зірками». В 2006 році отримав премію «Телетріумф», як самий популярний телеведучий року.

В репертуарі: Дядько / Війна; Сіціній Велут, народний трибун / Коріолан; Юда /На полі крові; Георг, герцог Кларенс / Річард ІІІ; Адам, сільський суддя /Розбитий глек; Фердінанд Грау /Три товариші; Фігаро /Весілля Фігаро; Крум /Крум; Пер Гюнт /Пер Гюнт.

У 2020 році озвучив історію про козаків-характерників мультсеріалу «Книга-мандрівка. Україна».

Народний артист України (2009). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2017), орденом «За заслуги» ІІ ступеня (2020). Лауреат Мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми (2008); лауреат “Київської Пекторалі-2018” в номінації “За краще виконання чоловічої ролі другого плану” у виставі “Коріолан” В. Шекспіра (2019). Переможець конкурсу «Людина року-2005» в номінації «Кращий актор».

Джерела:

  1. Ступка Остап
  2. Остап Ступка
  3. ОСТАП СТУПКА
  4. Франківці. Миттєвості [Текст] : Фотолітопис. Популярне видання / Марущенко, Віктор ; Пер. сл. М.Захаревича. – К. : ВД “Антиквар”, 2019. – 112 с.