За плечима українського різнопланового актора театру та кіно Дмитра Суржикова понад сотня ролей! Ми знаємо і любимо Дмитра за яскравими роботами в багатьох картинах. Найкращою же роботою артиста кінокритики вважають роль капітана НКВС в історичній кінострічці Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма».

Дмитро Анатолійович Суржиков народився 31 грудня 1979 року в місті Маріуполі Донецької області. У шкільні роки активно займався плаванням і танцями, навіть деякий час працював у Маріупольському драматичному театрі – був учасником допоміжного складу балетної трупи. Дмитро мріяв стати режисером, але, як зізнається актор, його мрія не збулася через лінощі, оскільки він не зміг підготуватися належним чином до іспитів, щоб вступити на цю професію. Тому юнак навчався в Київському університеті театру, кіно та телебачення ім. І. Карпенка-Карого акторській майстерності.

Після закінчення вишу працював у Київському театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Своєю найважливішою драматичною виставою під час становлення як актора Дмитро вважає постановку за п’єсою Івана Франка «Украдене щастя». З 2015 року і по сьогодні артист працює в Київському академічному молодому театрі.

У кіно Дмитро почав зніматися з кінця 1990-х років, дебютувавши в ролі Тараса Шевченка у фільмі Станіслава Клименка «Тарас Шевченко. Заповіт». Це була багатосерійна біографічна історична стрічка, знята з використанням документального матеріалу, кадрів з української кінокласики та ігрових епізодів. Здебільшого телеглядачам український актор запам’ятався «серйозними персонажами». Часто він грав впливових людей: майорів міліції, капітанів, офіцерів НКВС, лікарів тощо. Але Дмитро Суржиков здатний втілитися в будь-яку роль, наприклад, у мелодрамі «Право на надію» він зіграв студента-аспіранта Івана, який закохується у сорокарічну матір своєї подруги.

Дмитро також відомий своїми ролями у фільмах та серіалах «Розплата за гріхи», «Право на Надію»,  «Територія краси», «Учора закінчилася війна», «Справа була на Кубані», «Острів непотрібних людей», «Одеса-мама», «Орлова та Олександров», «Офіцерські дружини», «Джованні», «Депутатники» та інш. Артист спробував себе і в ролі режисера, знявши короткометражний фільм «Мама», головну роль у якому виконала Ада Роговцева. Стрічка здобула 16 нагород, у тому числі Гран-прі в Росії!

Незважаючи на те, що кіно приносить більше грошей, актор не залишає і театрального мистецтва, паралельно працюючи на драматичній сцені. За словами актора, театр створений більше для душі та пізнання самого себе. Одна зі знакових театральних акторських робіт Дмитра – п’єса одного актора Роба Бекера «Дикар Forever чи кілька слів на захист печерної людини», що увійшла до Книги театральних рекордів як довготривале соло-шоу. Ця вистава є світовим театральним надбанням і перекладена 35-ма мовами світу. Дмитро став першим українським артистом, який узяв участь у цьому проєкті.

Джерела:

  1. https://stuki-druki.com/authors/Surzhikov-Dmitriy.php – Знамениті люди. Дмитро Суржиков
  2. https://24smi.org/celebrity/5072-dmitrii-surzhikov.html – Дмитро Суржиков. Актор, режисер, сценарист, продюсер
  3. https://teleportal.ua/ua/person/dmitro-surzhikov – Актор театру і кіно Дмитро Суржиков