Олег Стефан – український актор театру і кіно, педагог, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006), Заслужений артист України (2019).

Народився в м. Кілія на Одещині. Навчався в Харківському інституті мистецтв ім. І. Котляревського (майстерня Олександра Біляцького). Ще студентом почав працювати на сцені Харківського театру ім. Тараса Шевченка. Після семи років роботи в Харкові (з перервою в один сезон) переїхав до Львова і став актором Театру ім. Леся Курбаса (1996–2019).

Викладав психофізичні тренінги у Харківському інституті мистецтв імені Івана Котляревського та керівник акторського курсу Львівського Національного університету імені Івана Франка. Лауреат обласної премії в галузі театрального мистецтва імені Бориса Романицького (2007). З 2019 року актор Київського академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра.

Його творчий доробок втілений у численних акторських образах, створених у Львівському молодіжному театрі імені Леся Курбаса, Харківському академічному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка та столичному театрі на Лівому березі, де тривалий час працював митець. Крім того, Олег Стефан гастролював і дарував своє мистецтво в театрах США, Італії та інших країн Європи. Його талант доволі багатогранний, адже розкрився як у комедійних, так і трагікомічних ролях – від Голохвастова Старицького до Шекспірівського Ліра та Дон Жуана Лесі Українки.

Серед ролей: Хуса, Юда в «Апокрифах» за Лесею Українкою, Сократ у «Хвала Еросу» за Платоном, Дон Жуан в однойменній постановці за «Камінним господарем» Лесі Українки, Богдан Хмельницький у «Богдані» за Клімом (режисер Володимир Кучинський); Владімір – «Чекаючи на Ґодо» за Семюелем Беккетом (Олексій Кравчук); Дядько Лев – «Лісова пісня» за Лесею Українкою (Андрій Приходько), Валеріан Стальський – «Перехресні стежки» за Іваном Франком (Іван Уривський), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліша), Голохвостов («За двома зайцями» М.Старицького), Бонавентура («Гроші» І.Карпенка-Карого), Тузенбах («Три сестри» А.Чехова), Радіон («Пригвожденні» В.Винниченка), Онек («Горбань» С.Мрожека), Трофимов («Садок вишневий» А.Чехова), Еродій, Пішек («Благодарний Еродій» за Г.Сковородою), Марко («Марко Проклятий, або Східна легенда» за творами В. Стуса), Лука («Наркіс» за Г.Сковородою), Ерік Ларсен («Загадкові варіації» Е.Е.Шміта).

Нагороди та відзнаки:
1994 Найкраща чоловіча роль другого плану, Золотий Лев, Львів
1998 Гран-прі, Всеукраїнський конкурс читців імені Лесі Українки, Ялта
2000 Найкраща чоловіча роль, Золотий Лев, Львів
2001 Міжнародна премія НСТД України ім. Йосипа Гірняка
2006 Національна премія України імені Тараса Шевченка
2006 Найкраща чоловіча роль, Театрон, Харків
2019 Звання «Заслужений артист України»
2019 Найкраща чоловіча роль, “Тріумф. Театр. Гра” від Львівського міжобласного відділення НСТДУ

Джерела:

  1. З хитрим оком і душею дитини [Текст] / Вікторія, Котенок // Кіно театр. – 2020. – №2. – С. 29-31.
  2. ОЛЕГ СТЕФАН
  3. Олег Стефан: «Обирайте ті ролі, котрі будуть формувати вас як людину»