Український актор театру та кіно Андрій Федінчик дуже затребуваний у сучасному кінематографі. Виконавець бере участь у створенні картин різних жанрів: драмах, комедіях, трилерах. У цьому році актор отримав звання Заслуженого артиста України.

Андрій Григорович Федінчик народився 25 лютого 1985 року в Улан-Баторі. Його дитинство пройшло в Житомирі. Батьки майбутнього актора були викладачами: батько викладав фізику й математику, мама – філологію. Андрій у юності був дуже активним. Він займався різними видами мистецтва та приділяв увагу спорту. Хлопець був актором Дитячого театру-студії пантоміми «Диваки», відвідував танцювальні уроки та спортивні секції. Виявив себе у важкій атлетиці, спортивній гімнастиці, футболі та навіть у східних єдиноборствах. Також хлопець любив грати на гітарі, а в школі всім запам’ятався як капітан команди КВК. Андрій збирався пов’язати своє життя зі спортом, але, отримавши серйозну травму, спрямував всю свою енергію на творчу професію.

Після закінчення школи хлопець вступив до Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого на факультет «актор театру, кіно і телебачення». Зі студентських часів працював на сценах у Київському академічному молодому театрі, Київському академічному театрі юного глядача на Липках, Муніципальному театрі «Київ», а з 2012 року став актором Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я». На театральних сценах Андрій виконав помітні ролі в «Тарасі Бульбі» та «Гравці» за Миколою Гоголем, «Циліндрі» Едуардо де Філіппо, «Антигоні».

У фільмах актор став зніматися також ще під час навчання у виші. Його перші роботи були в телесеріалах «Мухтар» та «Міський романс». Але популярність артисту принесла роль Тимура Метревелі в серіалі «Клан ювелірів». Його персонаж разом із коханою Зоєю Мовчан потрапив до епіцентру боротьби між злочинними кланами. На знімальному майданчику Андрій познайомився зі своєю майбутньою дружиною Наталею Денисенко. Спільна робота настільки зблизила акторів, що екранний роман переріс у щире кохання. У 2017 році у пари народився син, якого також назвали Андрієм.

Велику популярність принесли артисту і ролі в картинах «1941» і «1942». У 2019 році Андрій знявся в серіалі «З мене досить», де грали також Марина Митрофанова, Артем Карасьов, Ольга Сумська. У стрічці йдеться про жінку, яка багато років жила лише для свого чоловіка. Переживши зраду, героїня починає жити по-новому: відкриває квітковий бізнес і вчиться долати безліч проблем. У стрічці «Зоя» актор виконав роль чоловіка, який бере на себе провину нареченої та сідає за це у в’язницю. А в детективі «Відплата» виконавець зіграв головну роль успішного, зухвалого та безпринципного адвоката, який заради винагороди захищав навіть убивць. У комедійному серіалі «Папаньки – 2», у якому йшлося про чотирьох батьків, які мешкають в столичній багатоповерхівці, Андрій знімався разом із дружиною Наталією Денисенко. До того ж вони грали сімейну пару.

Актор також зіграв ролі в стрічках та серіалах «Крути 1918», «Мій кращий ворог», «Дружини на стежці війни», «Райське місце», «В останній раз прощаюся», «Вир», «Авантюра на двох», «Найгірша подруга» та інш. Андрій неодноразово працював і над дубляжем зарубіжних картин. Так, наприклад, він озвучив одного з героїв фільму жахів «Астрал».

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/125023-andrei-fedinchik.html – Андрій Федінчик
  2. https://www.stb.ua/ru/2019/03/21/andrej-fedinchik-biografiya-tvorchestvo-i-vse-novosti-ob-aktere/ – Андрій Федінчик
  3. https://kafedra.com.ua/aktor-andrij-fedynchyk-roli-filmy-biografiya/ – Андрій Федінчик. Ролі і фільми
  4. https://stuki-druki.com/authors/Fedinchik-Andrey.php – Знамениті люди. Андрій Федінчик