Поліна Лазова –  українська акторка театру і кіно, народна артистка України (2007), провідна акторка Національного театру ім. І.Франка.

Народилася 5 вересня в с. Костянтинівка Арбузинського району Миколаївської області. Творчий шлях актриси розпочався на сцені театру ім. Івана Франка 1978 року, після закінчення Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого.

Створила понад 50 ролей у виставах за творами української і зарубіжної, сучасної і класичної драматургії. Дебют – Таня у виставі «Дикий ангел» Олексія Коломійця. Акторка грала багато: в постановках Володимира Оглобліна, Валентина Козьменко-Делінде, Петра Ільченка, Володимира Опанасенка, Сергія Данченка, Ірини Молостової, Анатолія Хостікоєва та ін.

Етапними стали ролі Дідони («Енеїда» Котляревського), Проні Прокопівни («За двома зайцями» Старицького), Жанни Д’Арк («Біла ворона» Рибчинського і Татарченка), Марії Лучицької («Талан» Старицького), Гонерільї («Король Лір» Шекспіра), Еми Госуілл («Кін IV» Григорія Горіна), Місіс Хігінс («Пігмаліон» Бернарда Шоу). Її часто запрошували на містичні, інфернальні ролі фатальних жінок, жінок-вамп: Маргарита у «Майстрі і Маргариті» Булгакова, Ворон у «Снах за Кобзарем» Шевченка, Відьма у виставі «Брате Чичиков» Ніни Садур за Гоголем та ін.

Знялася у фільмах «Суєта» і «Мистецтво подобатися жінкам» Юрія Некрасова, «Таємниця Чингісхана» Володимира Савельєва, «Дім» Ольги Володіної, «Чотири ознаки для самітного птаха» Юрія Солнцева та ін.

Лауреат близько 10 премій та нагород. Відзначена премією «Київська пектораль» за роль Ворона у виставі «Сни за Кобзарем» за Т. Шевченком(1995), за роль Відьми у виставі «Брате Чичиков» за М. Гоголем (2001). Українські художники створили десь 50 портретів акторки. Пише вірші.

Джерела:

  1. “Тонкошкіра” актриса Поліна Лазова [Текст] / Вікторія, Котенок // Кіно театр. – 2020. – №1. – С. 26-28.
  2. Поліна Лазова
  3. Лазова Поліна
  4. Поліна Лазова