Заслужений артист України Андрій Самінін – улюбленець багатьох глядачів. Український актор театру, кіно та дубляжу зіграв кілька десятків різнопланових ролей – і негідників, і позитивних героїв: злочинців і поліцейських, лікарів, художників, письменників, військових. А ще Андрій – офіційний український голос відомих американських акторів Тома Круза і Джонні Деппа.

Андрій Миколайович Самінін народився 26 квітня 1974 року в Житомирі. Його мама була театральною артисткою, тож зі своєю майбутньою професією Андрій був знайомий з дитинства. Він виріс у театрі – з малих років був і на сцені, і в гримерках, і в реквізиторських цехах. У школі разом з друзями намагався організувати шкільний театр і регулярно запрошував однокласників зачитувати твори, що вивчалися на уроках літератури, за ролями.

Після закінчення Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого артист-початківець потрапив до трупи Київського театру на лівому березі Дніпра, у виставах якого грає і сьогодні. Тут актор яскраво виконав ролі у постановках «Я вам потрібен, панове!» Олександра Островського, «Ідеальний чоловік» Оскара Уайльда, «Ромео та Джульєтта» Вільяма Шекспіра, «Три сестри» Антона Чехова. У 2009 році Андрій на сцені театру разом з актором та режисером Олександром Кобзарем написав інсценування та поставив виставу «Граємо Чонкіна» за романом Володимира Войновича «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна». Головну жіночу роль у цій постановці виконала майбутня дружина Андрія – відома українська актриса Леся Самаєва.

У кіно актор уперше знявся в 1994 році в студентській картині «Вітри», а через п’ять років зіграв головного героя Павку Корчагіна в українсько-китайської екранізації «Як гартувалася сталь». Фільм знімався на кіностудії ім. О. Довженка до 50-річчя КНР та отримав у Китаї величезний успіх – знімальна група п’ять разів запрошувалася китайцями на презентацію картини! А Андрій став чи не національним героєм у Піднебесній і навіть отримав титул «почесного громадянина Пекіна». Яскравою була гра артиста в психологічній драмі «Дивне Різдво», у якій Андрієві пощастило працювати з такими зірками екрану, як Барбара Брильська, Богдан Ступка та Лія Ахеджакова. Безперечним успіхом у творчій біографії виконавця стала участь у детективному серіалі «Пес», де Андрію дісталася головна роль пунктуального та виконавчого слідчого Олексія Леонідова, який увів дружину в «химерного» екс-співробітника міліції Макса. Незважаючи на складні відносини, Леонідов залишається другом Макса.

Також глядачам Андрій запам’ятався за такими фільмами та серіалами, як «Овід», «Сестри по крові», «Таємниця Святого Патрика», «Диявол з Орлі», «За загадкових обставин», «Мисливці за караванами», «1943», «За законами воєнного часу», «Офіцерські дружини», «Хайтарма»  та багатьма іншими.

Андрій Самінін успішний і як артист озвучування. Його голос визнано офіційним для дубляжу українською мовою голлівудських зірок – Тома Круза, Джонні Деппа, Меттью Макконахі та Крістофа Вальца. Серед озвучених іноземних картин у фільмографії актора – «Гаррі Поттер і Дарунки смерті», «Вище неба», «Похмілля у Вегасі», «Звільнений Джанго». Голосом Андрія розмовляють і герої анімаційних стрічок «Шрек назавжди», «Мадагаскар».

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/3099-andrei-saminin.html – Андрій Самінін. Актор кіно, режисер, телеведучий
  2. https://stuki-druki.com/authors/Saminin-Andrey.php – Знамениті люди. Андрій Самінін
  3. https://ukr.agromassidayu.com/andrej-saminin-biografiya-raboti-v-teatre-i-kino-lichnaya-zhizn-aktera-news-868295 – Андрій Самінін