Українського актора театру та кіно Олега Савкіна телеглядачі знають і люблять за численні ролі військових, банкірів, медиків. Вольові риси обличчя артиста сприяють втіленню на екрані образів яскравих особистостей із сильним характером. Олег широко відомий і польським глядачам за виконання головної ролі в серіалі «На Вспульній». Артиста навіть запросили як зірку в польське шоу «Танці з зірками». 

Олег Володимирович Савкін народився 2 червня 1965 року в столиці Азербайджану Баку в сім’ї авіаційного техніка. Родина часто переїжджала, але згодом влаштувалася в місті Чугуєві на Харківщині, де Олег закінчив середню школу. Із майбутньою професією юнак визначився не відразу. Після школи вступив до Бакинського нафтохімічного інституту, але незабаром покинув його, вирішивши стати студентом Харківського політехнічного інституту. Але й там довго не затримався. Згодом вирішив присвятити своє життя сцені і вступив до Харківського театрального інституту. І нарешті зрозумів, що знайшов себе.

Після закінчення вишу 3 роки за розподілом працював актором ТЮГу в Орлі, а потім вирушив до Варшави, де грав у відомому мюзиклі «МЕТРО». З 1999 року Олег є актором Київського національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, де працює і до сьогодні. За участю артиста відомі вистави «Наполеон та корсиканка», «Загадкові варіації», «Заповіт цнотливого бабника». На сцені Олег розкрив у собі і талант співака. У постановці «Пані міністерша» він майстерно виконує багато вокальних номерів.

Як актор кіно широку популярність Олег отримав завдяки ролі молодшого політрука Михайла Іванюти в 6-серійному фільмі «Війна на західному напрямку». Робота в цій картині вразила актора, а на вулицях його досі пізнають завдяки ролі в ній: «Зйомки справді були масштабними, і та робота запам’яталася мені на все життя. Більше таких зйомок у мене не було… А люди на вулиці досі підходять до мене і дякують».

Актор знявся в картинах «Сад Гетсиманський» і «Тигролови» за творами Івана Багряного. Запам’яталися його ролі і в стрічках «Острів кохання», «Особисте життя офіційних людей», «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Мажор», «Дістати за всяку ціну», «Пограбування по-жіночому», «Коли настане світанок», «Той, хто спить», «Повернення» та багатьох інших.

Актор продовжує співпрацювати з польським кінематографом. У 2007 році він зіграв невелику роль в історичній драмі Анджея Вайди «Катинь», що була номінована на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». У ній Олег грав безіменного офіцера НКВС. Артист знявся і в ролі українського бізнесмена Бориса в популярному польському телесеріалі «На Вспульній». Спочатку режисери планували, що артист буде задіяний у невеликому епізоді, але його герой настільки сподобався глядачам, що сценаристи спеціально переписали сюжет.

Актор спробував себе і в інших видах діяльності. Він виступив телеведучим українських програм «Для тих, хто вдома» та «Прогноз погоди», знявся в музичних кліпах відомих виконавців: Таїсії Повалій, Ігоря Саруханова та Каті Бужинської, вів Бердянський міжнародний кінофестиваль.

У цьому році Олег Савкін отримав звання Заслуженого артиста України.

Джерела:

  1. https://www.vokrug.tv/person/show/16173517721/ – Навколо ТВ. Олег Савкін
  2. https://24smi.org/celebrity/1604-oleg-savkin.html – Олег Савкін
  3. https://stuki-druki.com/authors/Savkin-Oleg.php – Знамениті люди. Олег Савкін