Актор театру та кіно Сергій Калантай входить до десятки найвідоміших та найпопулярніших акторів країни. Він – член Національної спілки кінематографістів і Заслужений артист України. До того ж виконавець не один рік грав на сценах німецьких театрів і знявся у понад 20-и фільмах та передачах в Австрії, Швейцарії та Німеччині.

Сергій Гаврилович Калантай народився 31 травня 1964 року в Києві в родині інженерів. Змалку дуже захоплювався історією і не сумнівався, що стане саме істориком, який «добуває для людей якісь нові знання». Та після школи вирішив вступати до Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, побившись об заклад із дівчиною на поцілунок. На іспити абітурієнт з’явився з гітарою і виконав перед приймальною комісією «блатні» пісні, неабияк здивувавши присутніх. Уже на першому році навчання талановитий студент почав зніматися в кіно. Якось до аудиторії, де знаходився Сергій, зайшов режисер Борис Савченко, уважно подивився на присутніх і вибрав юнака. Так майбутня знаменитість опинилася в мелодрамі «Ще до війни».

Після закінчення вишу актор працював у Київському театрі на Подолі, а в середині 90-х років виїхав в еміграцію до Німеччини. Сергій виступав на сцені мюнхенського театру з оригінальною назвою «Риба і пластик» і займався викладацькою діяльністю. Він учив основам театрального мистецтва німецьких колег у державній театральній школі, паралельно беручи участь не тільки в німецьких, але в швейцарських і австрійських телевізійних проєктах. У той же час артист сам удосконалює свою майстерність, навчаючись у вищій німецькій акторській школі за спеціалізацією актора й режисера.

Живучи й працюючи за кордоном, артист постійно отримував запрошення повернутися до вітчизняного кінематографу. І на початку 2010-х років він повертається до рідного Києва і активно знімається в українських, російських і білоруських кіно- та телепроєктах. У його доробку вже понад 100 ролей. З 2016 року актор працює в Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка. Він бере участь у виставах «Ідіот», де грає разом із дружиною Наталією, «Дорога Памела», «Коріолан», «Подорож Аліси до Швейцарії», «Лунаса» та інш. Також Сергій займається викладацькою діяльністю: читає курс акторської майстерності в Київському національному університеті театра, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенко-Карого.

Широку популярність артисту як актору кіно приніс проєкт «Жіночий лікар», у якому він виконав роль завідувача жіночої консультації Валентина Івановича Бондарева. У 2015 році Сергій зіграв головну роль у кримінальному детективі «Відділ 44». Його герой – Микола Строгов, голова спецвідділу, співробітники якого розкривають злочини по гарячих слідах, спираючись на свій гострий розум і останні IT-досягнення. Артист також зіграв помітні ролі в картинах «Одеса-мама», «Особисте життя слідчого Савельєва», «Без права на вибір», «Лабіринти долі», «Анка з Молдаванки», «Лондонград. Знай наших!», «Слуга народу», «Всупереч долі», «Чуже життя». Тільки в 2020 році відбулася прем’єра щонайменше десяти фільмів за участю Сергія Калантая.

По можливості артист виїжджає і до Німеччини, де мешкають його діти та онука, та працює над іноземними проєктами, польськими та німецькими.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/133491-sergei-kalantai.html – Сергій Калантай
  2. https://stuki-druki.com/authors/kalantay-sergey.php – Знамениті люди. Сергій Калантай
  3. https://teleportal.ua/ua/person/sergiy-kalantay – Український актор театру та кіно Сергій Калантай

https://www.vokrug.tv/person/show/sergei_kalantai/ – Навколо кіно. Сергій Калантай