В’ячеслав Довженко – затребуваний український актор театру та кіно, улюбленець багатьох глядачів. Із березня 2019 року є Заслуженим артистом України.

В’ячеслав Валерійович Довженко народився 18 вересня 1976 року в Дніпропетровську. Коли хлопчикові було 1,5 роки, не стало мами. Вихованням його та старшого брата займалися батько та дідусь із бабусею. У 1995 році В’ячеслав закінчив Дніпропетровське театральне училище, відділення «актор театру ляльок» та «актор театру драми», а згодом і режисерське відділення Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

Після закінчення вишу працював на театральних сценах у Дніпропетровському українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка, у Київському вільному театрі, Київському театрі юного глядача, у Драматичному театрі на Подолі, де грав різноманітні ролі. За роль у виставі «Діалог самців» отримав призи міжнародних фестивалів «Добрий театр», «Підмосковні вечори» та на фестивалі в місті Враца (Болгарія).

У кіно В’ячеслав почав зніматися в середині 1990-х, зігравши роль Пантелеймона Куліша у фільмі «Тарас Шевченко. Заповіт». Популярність до актора прийшла в 2001 році після виконання ролі Петра Першого в скандальному артхаусному фільмі Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу». У стрічці йдеться про події російсько-шведської війни початку XVIII століття. Мазепа (грає Богдан Ступка) укладає союз зі шведським королем Карлом XII проти Петра I. Після поразки шведів починається полювання на гетьмана. Прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі. Та фільм був неоднозначно прийнятий критиками, адже він мало схожий на стандартне історичне полотно. У Росії його показ взагалі був заборонений.

В’ячеслав активно знімається і в телесеріалах. Відіграв головні ролі у стрічках «СБУ. Спецоперація», «Смертельно живий», «Клан ювелірів», «На лінії життя» та інш. Згодом зіграв помітні ролі в картинах «Хороший хлопець», «Райське місце», «Рідна кров», «Кохання під мікроскопом». В’ячеслав – багатогранний актор, якому легко даються різні ролі. У 2017 році він зіграв роль українського бійця з позивним «Серпень» у фільмі «Кіборги». Стрічка розповідає про бої за Донецький аеропорт 2014-2015 років. Герой В’ячеслава Довженка командує бійцями, які чергують у Новому терміналі. Йому важливо розуміти, чому люди прийшли на цю війну. За цю роль актор отримав призи «Золота Дзиґа» та «Кіноколо» в номінації «Найкраща чоловіча роль».

У 2019 році артист знявся в серіалі «З вовками жити», сюжет якого багато в чому перегукується із сюжетом книги Чарлза Дікенса «Пригоди Олівера Твіста». Якщо взяти лондонського злодюжку 19 століття, перенести його в сучасний Київ і зробити дівчиною – вийде «З вовками жити». В’ячеслав любить свою роботу і щоразу отримує задоволення від гарної гри, але свої фільми намагається не дивитися: «Я боюся не реакції глядача, а власного сприйняття, тому що в кіно вже нічого не можна переробити чи зіграти інакше».

В’ячеслав – щасливий тато. У нього двоє синів, Іван та Василь, які успадкували талант батька і з ранніх років грають у Театрі ім. І. Франка.

Джерела:

  1. https://stuki-druki.com/authors/Dovzhenko-Vyacheslav.php – Знамениті люди. В’ячеслав Довженко
  2. https://teleportal.ua/ua/person/vyacheslav-dovzhenko – В’ячеслав Довженко – актор театру та кіно
  3. https://rustars.tv/biography/vyacheslav-dovzhenko.html – В’ячеслав Довженко