Українську актрису Валерію Ходос називають «голубкою української сцени» після блискуче виконаної ролі Коломби у виставі «Голубка». Молода, тендітна, приваблива артистка сповнена творчих планів. Сьогодні Валерія дуже затребувана в кіно. На її рахунку вже понад десяток ролей у повнометражних фільмах та серіалах.

Валерія Ігорівна Ходос народилася 19 листопада 1986 року в Києві. Дівчинка з дитинства була дуже творчою натурою: співала в хорі, займалася в драмгуртку, закінчила музичну школу за класом фортепіано. І зараз, коли є вільний час, артистка із задоволенням сідає за інструмент. Актрисою Валерія вирішила стати, коли у 10-му класі побачила виставу «Майстер і Маргарита» в театрі ім. І. Франка. Школярку приголомшила атмосфера, яка панувала в залі і на сцені, а також чуттєвість і професіоналізм акторів. Там вона відчула – її місце на сцені, а не в залі для глядачів.

Після школи дівчина подала документи до Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого та вступила з першого разу. Однокурсниками Валерії були відомий за серіалом «Кріпосна» актор Марк Дробот та артистка «Дизель-шоу» Яна Глущенко. Після закінчення вишу Валерія стала актрисою Київського академічного молодого театру. Зірка дуже любить театр. Її роль Коломби у «Голубці» Жана Ануя експерти премії «Київська пектораль» відзначили як одну з найкращих у сезоні. Артистка особливо виділяє ще одну роботу на сцені – роль у виставі «Очі блакитного собаки» за однойменною повістю Габріеля Гарсіа Маркеса.

Зніматися в кіно актриса почала ще під час навчання в університеті. Асистентка одного з режисерів похапцем сфотографувала ненафарбовану студентку в джинсах і кросівках біля буфету та почала показувати світлини колегам по цеху, після чого у Валерії з’явилася перша невелика роль в епізоді фільму «Таємниця Святого Патріка», за яку вона отримала гонорар у 100 доларів. У 2013 році Валерія отримала свою першу велику роль у кримінальному серіалі «Пастка». А головна роль у наступному році в серіалі «Легковажна жінка» зробила її обличчя пізнаваним. Після цього довго чекати нових пропозицій актрисі більше не доводилося.

У фільмографії виконавиці чимало рейтингових серіалів і мелодраматичних картин («Єфросинья», «Ліки для бабусі», «Клан ювелірів», «Ворог номер один», «Погана сусідка», «Павутинка бабиного літа», «Моє нове життя», «Жіночий лікар – 2», «У Париж!» та інш.). У 2019 році Валерія знялася в серіалі «Вибір матері», що являв адаптацію японського серіалу «Мама». У ньому розповідалося про вчительку, яка намагається врятувати свою ученицю від жорстоких батьків. Нашій героїні дісталася головна роль, а партнерками по фільму стали Ада Роговцева та Єва Шевченко-Головко. У 2021 році зірка зіграла в детективній мелодрамі «Незакрита мішень», у якій розповідається про біатлоністку Катерину Горенко – лідера української збірної, що готується до чемпіонату світу з біатлону. Та раптом допінговий скандал руйнує всі плани та може поставити хрест на її спортивній кар’єрі.

Валерія активно займається і викладацькою діяльністю. Вона веде свій курс в Університеті культури. Студенти люблять свою викладачку: одного разу вони навіть прийшли вітати Валерію з днем ​​народження до неї додому.

Актриса активно займається спортом. Улюблений її вид фізичних навантажень – TRX.

Відновитися після напруженого графіка роботи зірці допомагають відпочинок та усамітнення: «Коли відчуваю, що батарейка сіла, мені вистачає дня, щоб провести час із сім’єю, погуляти та вечір помовчати. Коли сил взагалі немає, я залишаюся віч-на-віч із собою і просто мовчу: для мене це найкращий відпочинок».

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/2640-valeriia-khodos.html – Валерія Ходос
  2. https://teleportal.ua/ua/person/valeriya-khodos – Валерія Ходос. Українська акторка театру та кіно
  3. https://www.stb.ua/ru/2019/11/27/valeriya-hodos-biografiya-tvorchestvo-i-vse-novosti-ob-aktrise/ – Валерія Ходос
  4. https://1plus1.ua/ru/novyny/valeria-hodos-6-cikavih-faktiv-pro-ukrainsku-aktorku – Українська актриса Валерія Ходос