3 листопада виповнюється 100 років від дня народження культового американського актора середини ХХ століття Чарльза Бронсона. На рахунку талановитого актора понад 120 ролей у кіно і телевізійних проектах. “Чудова сімка», «Велика втеча», «Одного разу на Дикому Заході», «Пасажир дощу» – фільми, завдяки яким прославився Бронсон.

Чарльз Денніс Бучинський – справжнє ім’я зірки американського кіно. Актор народився в Пенсільванії 3 листопада 1921 року. Чарльз виріс в родині польсько-литовських емігрантів, став одинадцятою дитиною своїх батьків. Дитинство його навряд чи можна назвати безхмарним. Хлопчику ледь виповнилося десять років, коли він втратив батька. Сім’я втратила годувальника, тому Чарльз змушений був рано почати працювати.

До думки про вибір акторської професії Бронсон Чарльз прийшов далеко не відразу. В юності йому довелося побувати учасником Другої світової війни. Він служив повітряним стрільцем на Тихоокеанському флоті. Його відвага і мужність були відзначені почесною нагородою, майбутньому актору вручили пурпурні зірку. Повернувшись з фронту, Чарльз якийсь час шукав себе. Він встиг змінити кілька професій, поки не став учасником театральної трупи в Філадельфії. Глядачі тепло прийняли перші постановки з його участю, а Бронсон визначився з вибором професії. Він закінчив театральну школу Pasadena Playhouse і приступив до пошуку ролей.

Чарльз Бронсон вперше опинився на знімальному майданчику в 1951 році. Актор дебютував у військовій драмі «Ти на флоті», виконавши роль моряка. Далі він знявся в картинах «Охоронець диліжансів», «Міс Седі Томпсон», «Музей воскових фігур». Ролі другого плану не допомогли йому прославитися, але подарували цінний досвід. Тільки в кінці 50-х рр. Бронсон зумів привернути до себе увагу громадськості. Він зіграв одразу в кількох відомих фільмах і серіалах, наприклад, в кримінальній драмі «Кулеметник Келлі».

«Чудова сімка» – вестерн, завдяки якому відчув смак справжньої слави Чарльз Бронсон. Фільмографія актора поповнилася цією картиною в 1960 році. Він блискуче впорався з роллю стрілка і отримав нечуваний на ті часи гонорар, який склав 50 тисяч доларів. Уже два роки по тому вийшов черговий вдалий фільм за участю актора. Йдеться про картину «Велика втеча», в якій Чарльз блискуче зіграв в’язня з Польщі. Йому легко вдалося втілити образ людини, яка страждає на клаустрофобію, так як зі схожою проблемою стикався і він сам.

У 60-і роки Бронсон був надзвичайно затребуваним актором. Фільми з його участю виходили один за іншим. «Одного разу на Дикому Заході» і «Брудна дюжина» – найвідоміші стрічки з ним, представлені в цей період. Драма «Брудна дюжина» завоювала кілька премій «Оскар», а вестерн «Одного разу на Дикому Заході» набув статусу культової картини. У 70-х рр. Бронсон все ще залишався улюбленцем режисерів і глядачів. Найвідоміші фільми з актором, що вийшли в цей період: «Ворог за дверима», «Пасажир дощу», “Червоне сонце”, «Холоднокровний вбивця», «Жага смерті», «Коні Вальдеса», “Пагін”, «Остання куля», «Білий бізон».

У вісімдесятих Бронсон вже не так часто з’являвся на знімальному майданчику. Головна причина тому – проблеми зі здоров’ям. Однак кілька яскравих ролей зіграв він і на заході своєї кар’єри, наприклад, не можна не відзначити фільм «За десять хвилин до опівночі» з його участю. Був одружений з актрисою Джил Айрленд. З нею Чарльз прожив багато щасливих років. Дружина подарувала акторові двох дітей.

Джерела:

  1. АКТОР ЧАРЛЬЗ БРОНСОН
  2. Чарльз Бронсон
  3. Чарлз Бронсон