У кінокар’єрі заслуженої артистки України Ірини Мельник є як військові та драматичні кінороботи, так і комедійні. Актрисі часто приходиться грати ролі і негативних персонажів. І кожен образ Ірина відтвороює динамічно й переконливо, наділяючи його часткою власної душі.

Ірина Василівна Мельник народилася 30 березня 1962 року у Фастові на Київщині в родині кінематографістів. На вибір професії найбільше вплинув похід у 9-му класі з мамою до Театру на Таганці. Тоді дівчина переглянула славетних «Гамлета» й «Майстра і Маргариту», побачила таких відомих артистів, як Аллу Демидову й Володимира Висоцького. Після цього дівчина не мала сумнівів, ким вона хоче стати в майбутньому.

Закінчивши Школу-студію МХАТ ім. В. І. Немировича-Данченка в Москві, Ірина працювала в Театрі-студії кіноактора Київської кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, а з 2001 року і по сьогодні – актрисою Академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра. Шанувальникам запам’яталася участь артистки в постановці «Які у вас претензії до дружини? Голубчики мої…», у якій режисер Юрій Погребничко об’єднав сюжет «Злочина та покарання» Федора Достоєвського з твором Олександра Володіна «З коханими не розлучайтесь». Ірина сяяла і в постановках за творами Антона Чехова, Володимира Набокова та Івана Тургенєва. Актриса грала і на інших сценах, серед яких «Золоті ворота», «Браво» та «Український театр у Москві».

Зніматися в кіно Ірина почала ще студенткою. Її дебют відбувся у фільмі «Жінки жартують всерйоз» (1981), де вона зіграла одну з головних жіночих ролей. Картина розповідала про життя колишнього спортсмена Бориса Проворного. Партнерами виконавиці в стрічці були Леонід Філатов та Анатолій Адоскін. У 1985 році Ірина знялася у фільмі «Подвиг Одеси», дії якого відбуваються в період ІІ світової війни. Актриса майстерно зіграла медсестру Тетяну Юхневич та її теплі почуття до моряка. Велику роль у фільмі мала надихаюча й трагічна музика композитора Яна Френкеля.

1992 року вийшла на екрани пригодницька стрічка Володимира Попкова за відомим романом Джека Лондона «Серця трьох», яка розповідала про пошуки загадкового скарбу. Ірина Мельник у ній постала перед глядачами в образі Мерседес. Ми всі чудово пам’ятаємо цей фільм. Цікаво, що хоч і частина зйомок проводилася в кримській Долині Привидів, та левова частка сцен була створена в Індії.

Серед помітних серіалів за участю зірки – «Заради кохання я все зможу», «Той, хто не спить»,  «На твоїй стороні», «У минулого в боргу!», «Прислуга», «Поверни моє життя», «Сонячний листопад», «Таємне кохання» та інш. У 2020 році яскравою прем’єрою за участю актриси стала мелодрама «Кохання з ароматом кави».

Ірина Мельник – член Національної спілки кінематографістів України.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/23769-irine-melnik.html – Ірина Мельник
  2. https://www.vokrug.tv/person/show/irina_melnik/ – Ірина Мельник
  3. https://rustars.tv/biography/irina-melnik.html – Ірина Мельник