Заслужений артист України Олексій Горбунов – затребуваний актор, улюбленець глядачів. Фільмографія виконавця налічує десятки кінокартин та телесеріалів. Його філігранна, тонка гра заворожує глядачів, а персонаж Шико з серіалу «Графиня де Монсоро» давно увійшов в історію світового кінематографу.

Олексій Сергійович Горбунов народився 29 жовтня 1961 року в Києві. Дитинство майбутнього актора пройшло на масиві Русанівка. Ще в школі хлопець промишляв фарцюванням джинсів, за що одного разу навіть потрапив до міліції. Але в останньому класі несподівано відкрив для себе світ театру – і захопився ним настільки сильно, що не міг уже думати ні про що інше. Після закінчення школи Олексій вирішив вступати до Київського театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого, але не був прийнятий, оскільки не був комсомольцем. Та хлопець не залишив своєї мрії. Він влаштувався працювати в театр ім. Лесі Українки підсобним робітником – і мав рацію: старанність молодого робітника та його прагнення до театральних вершин помітила актриса Ада Роговцева, яка була дружиною викладача театрального інституту Костянтина Степанкова, і той, побачивши в молодій людині талант, відразу сказав: «Вчитимешся в мене». Так і вийшло.

Після закінчення вузу Олексій працював у Театрі-студії кіноактора, у приватному Камерному театрі М. Нестантінера та Київському театрі російської драми ім. Лесі Українки, грав у антрепризних постановках Олега Меньшикова. У своєму першому фільмі «Вантаж без маркування» Олексій почав зніматися в день вручення диплома. Його дебютна роль виявилася головною. У детективі режисера Володимира Попкова  Олексій Горбунов зіграв митника Євгена Стенька. До речі, раніше на цю роль було затверджено Олега Меньшикова, але знаменитому акторові довелося відмовитися від зйомок через щільний робочий графік. За першою великою роботою слідували менші ролі в 2-ох дитячих багатосерійних фільмах: «Макар-слідопит» і знаменитих «Канікулах Петрова і Васєчкіна».

В акторській діяльності виконавця була і вимушена перерва у 90-ті роки. Причиною цього стала криза на студії Довженка. Олексій залишив світ кіно і майже три роки працював звичайним таксистом, не вважаючи цю працю менш «привабливою», ніж будь-яка інша. Справжню популярність актор здобув лише наприкінці 90-их років, коли зіграв яскраву роль блазня Шико в багатосерійному телефільмі «Графиня де Монсоро». За визнанням артиста, запрошення на роль Шико він отримав у вкрай важкий для нього час – безгрошів’я та творчої незатребуваності. Але дзвінок режисера Володимира Попкова повернув його до життя.

Також варто відзначити майстерну гру актора в проєктах «Країна глухих», «Статський радник», «Полювання на піранью», «День народження Буржуя», «Лінії долі» «Курсанти», «Заселений острів», «Костоправ», «Пістолет Страдіварі», «Шпигун», «Стиляги» та інш. Коло інтересів актора ніколи не обмежувалося лише кінематографом. Він виступав у ролі організатора і ведучого дискотек «Джанкой» і «Джуманджі» в Києві, працював діджеєм на київських радіостанціях «Континент» і «Ностальжі». Як зізнавався Олексій, якби він мав вибір, то працював би тільки радіоведучим і не знімався в кіно. Проте змушений працювати в кадрі заради заробітку.

Олексій є солістом гурту «Сум пілота», яка виконує музику в жанрі авторської пісні. Шанувальники співака стверджують, що він – талановитий виконавець, який співає голосом та душею. За словами артиста, від концертів він отримує не менше задоволення, а іноді й більше, ніж від гри на сцені чи на знімальному майданчику.

Олексій Горбунов має чітку громадянську позицію. Під час російсько-української війни він відмовився від участі в усіх російських фільмах. Знявся в українському телесеріалі «Гвардія», що прославляє українську армію, яка воює на Донбасі. Багато часу актор проводить у зоні АТО, виступає перед українськими військовими з піснями Володимира Висоцького, Булата Окуджави та Віктора Цоя.

Джерела:

  1. https://stuki-druki.com/authors/Gorbunov-Alexey.php – Олексій Горбунов
  2. https://www.vokrug.tv/person/show/alexey_gorbunov/ – Олексій Горбунов
  3. https://24smi.org/celebrity/326-aleksei-gorbunov.html – Олексій Горбунов
  4. https://kino-teatr.ua/uk/person/gorbunov-oleksy-692.phtml – Олексій Горбунов