Станіслав Боклан – справжній символ українського кіно й театру. Глядачі його знають і люблять завдяки ролям у серіалах «Центральна лікарня», «Століття Якова», «Кріпачка».

Станіслав Володимирович Боклан народився 12 січня 1960 року в селі Брусилів на Житомирщині. Після закінчення школи юнак за компанію з другом вирушив вступати до Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенко-Карого. Однак ця спроба виявилася невдалою – Станіславу в приймальній комісії сказали, що у нього немає таланту. Та хлопець не здався і через рік знову з’явився на іспити. Як іронізує сам актор, ймовірно, тоді дар у нього з’явився, оскільки його зарахували на курс Бориса Ставицького. Трохи пізніше по стопах Станіслава пішов і його молодший брат Микола.

Після закінчення інституту артист працював 10 років у Донецькому обласному російському драматичному театрі (м. Маріуполь), а тоді перебрався до столиці і влаштувався в трупу Київського Молодого театру. За роки роботи в Молодому театрі виявив себе актором широкого діапазону з необмеженими творчими здібностями. Ролі, зіграні Станіславом у Молодому театрі, відзначаються оригінальністю трактування, глибиною замислу, виразністю створюваного образу.

Але найбільшу популярність актору приніс не театр, а кіно. Виконавець знявся в численних стрічках, таких як «Нескорений», «Дев’ять життів Нестора Махно», «П’ять хвилин до метро», «Зачароване кохання», «Острів непотрібних людей», «Матч», «Одеса-мама», «Страсті по Чапаю» та багатьох інш. Надзвичайно яскравою вийшла роль сліпця Івана Кочерги у фільмі Олеся Саніна «Поводир», з якою на Одеському міжнародному кінофестивалі Станіслав Боклан переміг у номінації «Найкраща акторська робота». А після зйомок в українському комедійному серіалі виробництва студії «Квартал-95» «Слуга народу» артиста стали називати прем’єр-міністром.

У 2018 році вийшов серіал «Кріпачка», який відразу полюбився глядачам. За сюжетом костюмованої драми Станіслав Боклан перетворився на багатого поміщика Петра Червінського. Його герой – надзвичайно складна, сильна та нещадна людина, нестримна у своїх непередбачуваних вчинках. «Дуже цікаво грати яскравих персонажів – з сильним характером, багатогранністю. Людина не народжується поганою, вона стає такою через якісь життєві обставини. Якщо є час розібратися в персонажі, спробувати його зрозуміти і навіть виправдати, виходить цікава робота. Граючи негідника, намагаюся зрозуміти його», – зауважує актор.

Окрім акторської діяльності Станіслав Боклан деякий час займався педагогікою. Він викладав в Національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, де колись і сам навчався.

Джерела:

  1. https://1plus1.ua/novyny/stanislav-boklan-biografia-osobiste-zitta-ta-najkrasi-filmi – Станіслав Боклан. Найкращі фільми
  2. https://kino-teatr.ua/uk/person/boklan-stanslav-6868.phtml – Станіслав Боклан
  3. https://www.stb.ua/ru/2019/09/02/stanislav-boklan-biografiya-tvorchestvo-i-lichnaya-zhizn-aktera/ – Станіслав Боклан. Творчість