Творчим кредо українського актора Дмитра Сови став девіз – «ні секунди не сумніватися у виборі життєвого шляху». Мрія з’явилася в артиста ще в юності, а згодом вона набула реальних рис. Сьогодні виконавець вражає точністю створених ним образів, будь то мелодрами, детективи або екшен.

Дмитро Павлович Сова народився 9 липня 1983 року в місті Прилуки на Чернігівщині. У його родині не було професійних артистів. Батьки мають технічну освіту, свого часу були гарними спортсменами. Однак в оселі завжди панувала творча атмосфера: батько у вільний час пише вірші, гуморески, поеми; мати – створює кулінарні шедеври. У дитинстві Дмитро разом зі старшим братом Петром займався в дитячому музичному театрі. У цьому театрі юних любителів мистецтва навчали азам акторської майстерності: діти брали участь у всіляких постановках, вчилися сценічної мови, займалися вокалом і хореографією. Батьки намагалися в усьому підтримувати хлопчиків. Закінчивши школу, Дмитро услід за братом вступив до Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Одразу після вузу став актором театру «Вільна сцена» — експериментальної студійної сцени під керівництвом Дмитра Богомазова.

У кіно почав зніматися з 2005 року. Дебют актора – роль у серіалі «Сестри по крові». Запам’ятався він і участю в серіалі «Повернення Мухтара – 2». Актор так полюбився глядачам, що пізніше з’явився і в продовженні проєкту. Дмитро Сова знявся в понад 70-и стрічках, з-поміж яких «Я з тобою», «За законами воєнного часу», «Офіцерські дружини», «Острів непотрібних людей», «Гречанка», «Сувенір з Одеси», «Село на мільйон», «Свати-3», «Свій чужий син», «Мереживо долі», «Дочки-мачухи» та багатьох інших.

Актор має численні роботи з дубляжу українською та російською мовами. Він озвучує голлівудські фільми. Зокрема, кіноперсонажі актора Джейка Джилленгола в дубльованому перекладі українською розмовляють саме голосом Дмитра Сови. Артист має і неабиякі здібності до співу. Так для фільму «Секрет майя» актор виконав пісню, що увійшла до саундтреку картини.

Дмитро дуже спортивний. Він займався кікбоксингом та боксом, захоплюється вейкбордингом та катанням на роликових ковзанах. Уміє їздити верхи і має свого коня, якого звати Ельф. Фізична підготовка артиста дозволяє йому інколи зніматися в кіно в ролі каскадера. Так у цій нелегкій ролі актор виступив у фільмі «Тарас Бульба».

Постійно зайнятий на знімальному майданчику, Дмитро зумів знайти і своє кохання. Його обраниця – молода талановита українська актриса Дар’я Легейда, з якою він одружився влітку цього року.

Джерела:

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/sova-dmitro-9613.phtml – Дмитро Сова
  2. https://stuki-druki.com/authors/Sova-Dmitriy.php – Знамениті люди. Дмитро Сова
  3. https://24smi.org/celebrity/3703-dmitrii-sova.html – Дмитро Сова
  4. https://rustars.tv/biography/dmitrij-sova.html – Дмитро Сова