Українська артистка театру й кіно Римма Зюбіна визнана «найкращою актрисою 2016 – 2019 років» за рейтингом «Знято в Україні».  Виконавиця зіграла понад 50 ролей у театрі та 100 ролей у кіно. І кожна з її робіт – яскрава й самобутня. Актриса увійшла до переліку 100 визначних жінок у 2019 році, відзначених Всеукраїнським рейтинговим журналом «Гордість та краса України».

Римма Анатоліївна Зюбіна народилася 23 серпня 1971 року в Ужгороді на Закарпатті. Дошкільні роки дівчинка прожила в Угорщині, оскільки її батько був військовим. Саме в Угорщині після перегляду вистави «Попелюшка», де головну роль виконувала її старша сестра, народилася дитяча мрія стати актрисою. До речі, сестра, яка так майстерно виконала роль казкової героїні, не пов’язала своє життя з творчою професією, а стала кандидатом технічних наук. А Римма, яка після вистави надихалася образами мачухи й злих сестер, стала режисером двору військового містечка, збирала всіх дітей і ставила вистави.

До втілення своєї мрії дівчинка йшла наполегливо. З дитинства займалася балетом, навчалася в музичній школі, а також у дитячому театрі «Ровесник», театрі-студії при Закарпатському облмуздрамтеатрі, де з 17 років грала вже у виставах цього театру в масових сценах. Римма з дитинства брала участь у радіо- та телепередачах, конкурсах читців, вела концерти. По закінченню з «червоним дипломом» ужгородського культурно-освітнього училища дівчина вступила на режисерський курс Київського інституту культури. У 19 років Римма вже почала працювати актрисою в театрі. Вона працювала в різних київських театральних трупах: у Театрі юного глядача, Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра, театрі «Золоті ворота», театрі «Сузір’я». Вона є лауреаткою багатьох театральних премій, зокрема є двічі лауреаткою найпрестижнішої театральної премії України «Київська пектораль».

У 1992 році відбувся дебют Римми як кіноактриси в головній ролі у фільмі «Про шалене кохання, снайпера та космонавта» режисера  Д.Томашпольського. За словами актриси, вона дуже любить зніматися в кіно. Її улюблені роботи – це «Жіноча інтуїція», «Скарб», «Пограбування по-жіночому», «Абонент тимчасово недоступний», «Терміново шукаю чоловіка». Велике досягнення актриси – головна роль у фільмі «Гніздо горлиці» (2016), де розповідається про долю жінки, яка вирушила на заробітки до Італії. На чужині героїня зустріла велике кохання, та їй довелося повернутися на батьківщину в Україну, де на неї чекають чоловік і дочка. Фільм отримав кілька нагород на міжнародних кінофестивалях, а Римма здобула перемогу в номінації «Найкраща акторка року» на Національній кінопремії «Золота дзига 2017». Римма Зюбіна має своїх улюблених режисерів. Особливо їй до смаку зніматися у фільмах Оксани Байрак. Відома українська режисерка навіть жартома представляє виконавицю як «свою улюблену актрису».

Римма Зюбіна має чітку громадянську позицію. Вона першою з українських митців відреагувала на анексію Криму і заявила, що більше не співпрацюватиме в телепроєктах виробництва Росії. Актриса займається волонтерством, допомагає українським військовим. У 2014 році вона оголосила, що в рамках конкурсу «Коронація слова» буде призначений спеціальний приз від Римми Зюбіної за твір про відому американську співачку українського походження Квітку Цісик. Актриса також кілька років була президентом фестивалю дитячого кіно «ФільмФестБук» у дитячому центрі «Буковель-Артек».

Артистка щаслива в подружньому житті. Її чоловік – режисер Станіслав Мойсеєв, який очолював Київський Молодий театр (1986 – 2012) та обіймав посаду художнього керівника Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка.

Джерела:

  1. https://stuki-druki.com/authors/Zyubina-Rimma.php – Римма Зюбіна
  2. https://kino-teatr.ua/uk/person/zyubna-rimma-11862.phtml – Римма Зюбіна
  3. https://24smi.org/celebrity/115994-rimma-ziubina.html – Римма Зюбіна