Молода українська актриса Ганна Кошмал досягла слави на зорі творчої кар’єри. Незважаючи на велику кількість проєктів у фільмографії, виконавицю пам’ятають в образі Жені Ковальової – ролі, яка стала вдалим стартом у її професійній біографії.

Ганна Сергіївна Кошмал народилася 22 жовтня 1994 року в Києві. ЇЇ батько був військовим, а мама – педагогом. Уже в ранньому дитинстві дівчинка мріяла стати артисткою, але тоді її однаково приваблювали хореографічне мистецтво й вокальна майстерність. Ганна відвідувала студію бального та сучасного танцю, музичну школу і театральну студію для дітей «Республіка KIDS». Після здобуття середньої освіти дівчина подала документи до Київської академії естрадного та циркового мистецтв на музичний факультет, де провчилася за фахом «естрадний вокал», а згодом вступила відразу на 3-й курс режисерського відділення Київської академії. «Актори, як ні крути, – мавпочки, які виконують вказівки режисера, а режисер – це щось більш об’ємне», – говорила Ганна в інтерв’ю.

Актрисою дівчина стала за випадковим збігом обставин. Коли вона прийшла на чергове заняття, її помітили режисери серіалу «Свати» і запросили пройти кастинг на роль онучки Жені. Виконавиця зіграла дівчину-гота перехідного віку з непростим характером, яку батьки влітку залишили на піклування двох бабусь і двох дідусів, яких онучка до того ж не бачила багато років. Для того, щоб відповідати образу, Ганні довелося перефарбувати волосся в чорний колір. Актриса зазначила, що перетворюватися в неформалку для неї було не складно, оскільки вона сама в підлітковому віці була вельми норовливою ​​і запальною. Робота Ганни в «Сватах» була відзначена номінацією на українську телевізійну премію «Телетріумф» у номінації «Актриса телевізійного фільму / серіалу».

Після цієї ролі Ганну часто запрошують зніматися в фільмах і серіалах, а її участь у проєктах стає запорукою глядацького успіху. Серед героїнь актриси багато яскравих молодих осіб, які вже на початку життєвого шляху стикаються з перешкодами. Це персонажі стрічок «Дочки-мачухи», «Танець метелика», «Перехрестя», «Гарний хлопець». А були ще помітні ролі в фільмах «Слуга народу», «Балерина», «Благими намірами», «Смак щастя», «Таємниця Марії», «Кошик для щастя», «Замок на піску» та інш. Багатосерійна комедія «Село на мільйон» запам’яталася глядачам ще тим, що разом із Ганною в ряді сцен знявся і її собака – східно-європейська вівчарка на прізвисько Фред. Актриса бере участь і в театральних виставах. Вона працює в київському Театрі офіцерів і в 2021 році була задіяна у виставах «Третій зайвий» і «Сильні слабкі жінки».

Актриса має і співочі здібності. У «Сватах» разом з екранним дідусем Ганна виконала пісні «Мій календар», «Все повториться», «Радісний смуток» і «Я без тебе», а в ансамблі з іншими артистами виконала старі хіти «Буковель» і «Клен». На хвилі успіху дівчина записала і власний сингл «Поставлю на повтор».

Ганна – веган, тобто не вживає їжу тваринного походження, а під час важких зйомок переходить на сироїдіння. Вільний від роботи час актриса проводить з родиною і друзями, дивиться фільми, грає на фортепіано і багато читає. Особливо їй до душі серйозні романи 20-30-х років XX століття, а улюблену книгу «Джен Ейр» перечитує мало не щороку. Нещодавно артистка почала практикувати йогу.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/3390-anna-koshmal.html – Ганна Кошмал
  2. https://kino-teatr.ua/uk/person/koshmal-anna-12686.phtml – Ганна Кошмал
  3. https://stuki-druki.com/authors/Koshmal-Anna.php – Ганна Кошмал
  4. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-anna-koshmal.html – Ганна Кошмал