Яскрава зовнішність і бурхливий темперамент роблять українську актрису Олесю Жураківську улюбленицею багатьох глядачів. Артистка у своїй грі – багатопланова: серед її персонажів зустрічаються як легковажні комедійні героїні, так і наповнені драматизмом образи.

Олеся Вікторівна Жураківська народилася 13 серпня 1973 року в Києві. Її батько будував дороги рідного міста, а мама працювала на фабриці швачкою. У дитинстві дівчинка була пустункою, любила грати в хлопчачі ігри, підкорювала крони дерев, перелазила через паркани й огорожі. Рано почала виявляти схильність до акторського мистецтва, влаштовуючи вдома різноманітні сцени та циркові етюди для батьків. Серйозно займалася гімнастикою. Після школи за порадою матері вчилася на технолога швейного виробництва. Під час навчання в технікумі Олеся завжди брала активну участь у студентському житті – жодний мистецький захід не проходив без неї. І одного разу вирішила за компанію з подругою поїхати в Москву вступати на акторський факультет. На вступному іспиті до ГІТІСу Олеся прочитала уривок із повісті Миколи Гоголя і заспівала українську народну пісню – і підкорила приймальну комісію своїм талантом, а також природною безпосередністю.

Після закінчення вузу два роки працювала в Московському драматичному театрі ім. Єрмолової, а потім вийшла заміж за московського бізнесмена і на кілька років узяла творчу перерву. У 2001 році актриса, вже розлучившись, повернулася до Києва і влаштувалася до Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, у якому грає і нині. У числі кращих вистав за участю Олесі – «Не все коту масляна» О. Островського, «Голубчики мої!» Ф. Достоєвського, «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, «Корсиканці» та багато інших.

Сьогодні Олеся активно знімається в кіно й телесеріалах. На її рахунку близько 100 ролей! Ми пам’ятаємо її яскраві образи у фільмах «Доярка з Хацапетівки», «Поки станиця спить», «Чоловік на годину», «Будинок з ліліями», у серіалах «Горчаков», «Свати», «У неділю рано зілля копала». Запам’яталася актриса і в серіалі «Кріпачка», у якому вона зіграла роль кухарки багатих поміщиків Червінських, і в комедії Нового каналу «Подорожник». А у стрічці «Мама» Олеся чутливо зіграла головну героїню, яка вирушила на визволення власного сина, дізнавшись, що її дитина перебуває в полоні у бойовиків.

У 2019 році артистка виступила в ролі ведучої програми на телеканалі СТБ «Зважені та щасливі». Вона не тільки стала обличчям програми, але й сама успішно схудла на 30 кг! Чим не моральна підтримка для учасників?

Олеся отримала подяку й визнання за свій акторський талант і майстерність. Вона носить звання «Заслужений артист України», а також  нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня і мистецькою премією «Київ» імені Амвросія Бучми.

 Актриса також встигає приділяти час своїм чисельним хобі. Вона займається рукопашним боєм, кінним спортом і просто обожнює танці!

 Джерела:

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/jurakvska-olesya-21430.phtml – Олеся Жураківська
  2. https://teleportal.ua/person/olesya-zhurakivska – Олеся Жураківська
  3. https://24smi.org/celebrity/1634-olesya-zhurakovskaya.html – Олеся Жураківська