Актор, викладач, телеведучий і письменник-початківець Артем Позняк реалізовує свій талант у багатьох творчих галузях.

Майбутній артист народився 31 серпня 1982 року в Дніпропетровську. Батьки Артема розлучилися, коли хлопчик і його брат були ще маленькими. Мама служила в міліції і виховувала синів сама. Брати рано стали самостійними і намагалися не порушувати встановлених правил. Артем змалечку виявляв акторські здібності: під час навчання в школі він любив публічні виступи, тож жодний шкільний захід не обходився без його участі. А ще одним захопленням хлопця були танці. Після проходження служби в армії юнак хотів зайнятися військовою кар’єрою, та після перегляду фільму «Тато» зрозумів, що йому до душі саме акторська діяльність. Артем зібрав речі і вирушив до Києва, щоб вступити до Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Хлопець навіть не готувався до вступних іспитів. Він згадав вірші зі шкільної програми і був зарахований до закладу за спеціальністю «режисер театру і кіно» з першої спроби.

Зніматися в популярних серіалах Артем почав, ще будучи студентом. Перші ролі були епізодичними й другорядними в картинах «Жіночі сльози», «Я прийду сама», «Повернення Мухтара», «Костоправ», «Ластівчине гніздо», «Джамайка» та інш. А першу повноцінну роль актор зіграв у багатосерійному фільмі «Відділ 44», де постав в образі експерта, який розплутує складні злочини. На відміну від своїх однокурсників після отримання диплома Артем навіть не намагався влаштуватися в театр. У своєму інтерв’ю він відзначив, що занадто любить гроші, а служба в театрі погано оплачується.

Утім вже через 2 роки після закінчення університету актор заснував власну театральну студію «Licum», у якій займав посаду режисера, художнього керівника й одного з провідних акторів. Молодий колектив ставив п’єси різних напрямків: «У списках не значився», «Фараони», «Двадцять хвилин з ангелом», «Кожні сім років», «Трамвай бажання», «Занадто одружений таксист» та інш. Кожна вистава була для артиста особливою, у кожну вкладав частинку своєї душі і завжди отримував задоволення від роботи й побаченого результату.

Паралельно з організацією власного театру Артем зайнявся викладацькою діяльністю. Він давав уроки акторської майстерності в продюсерському центрі «Show-maх» і в Київській естрадно-цирковій академії. А сьогодні артист ще й викладає в університеті, де навчався сам. Артем зазначає, що він – суворий учитель, і після першого заняття число студентів завжди зменшується. В останні роки виконавець активно задіяний у різних фільмах. З його участю вийшли картини «Вибач», «Я ніколи не плачу», «Друге життя Єви», «Стоматолог», «Подорож до центру душі».

У 2016 році актора запросили в проєкт «Речдок», запущений телеканалом «Інтер». Кожна передача циклу присвячена окремому злочину, який стався на території колишнього СРСР.

Дружина Артема Олександра теж має відношення до кінематографу: вона працює режисером. І під час сімейних вечорів часто дає чоловікові поради, а також пояснює, у якій з любовних сцен Артем не дограв або здавався нещирим.

Артист має і літературні здібності. Його авторству належить збірка під назвою «Конспект режисера-двієчника». А також Артем випробовує себе в пісенному жанрі. Пісні в його виконанні звучать зворушливо й душевно.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/16757-artem-pozniak.html – Артем Позняк
  2. https://stuki-druki.com/authors/Poznyak-Artem.php – Артем Позняк
  3. https://teleportal.ua/person/artem-poznyak – Артем Позняк. Актор театру та кіно.