Баварська державна опера – одна з найбільш великих і знаменитих оперних майданчиків у світі. Її представники протягом п’яти століть задають тон розвитку оперного мистецтва, зберігаючи при цьому театральні традиції.

Історія Баварської опери починається у 1653 році, коли завершилося будівництво Мюнхенського національного театру опери та балету, який згодом став головною сценою Баварії. Значний вплив на розвиток опери надав правитель Баварії Максиміліан ІІІ Йозеф. За його наказом у 1753 році побудували розкішний театр-резиденцію, в якому також стали проводитися вистави.

У 1818 році оперний ансамбль отримав з новоствореним Національним театром на площі Макса Йозефа новий будинок, який до цих пір є найбільшим оперним театром в Німеччині. Під керівництвом головного керуючого Карла фон Перфалля в 1875 році був організований Мюнхенський оперний фестиваль, який розпочався з опер Моцарта і музичних драм Вагнера.

В репертуарі Баварської державної опери та Баварського державного балету налічується майже 350 вистав на рік. Баварський державний оркестр – один із найславетніших симфонічних колективів світу і один з найстаріших в Німеччині. Світові прем’єри ряду опер Ріхарда Вагнера – «Тристан і Ізольда», «Нюрнберзькі мейстерзінгери», «Золото Рейну» – пройшли на сцені Баварської державної опери. Також в цьому театрі вперше була поставлена ​​опера «Ідоменей» В. А. Моцарта.

У літні місяці в театрі проходить Мюнхенський оперний фестиваль. Це традиційний музичний фестиваль (опери, балети, концерти), один з важливих музичних фестивалів у світі.

Список найважливіших диригентів на чолі Баварського державного оркестру, чиї витоки простежуються з 1523 року, є легендарним: Бруно Вальтер, Ганс Кнаппертсбуш, Клеменс Краусс, Георг Шолто, Ференц Фрічаі, Йозеф Кайльберт, Вольфганг Завалліш, Зубін Мета, Кент Нагано.

Джерела:

  1. Баварська державна опера