Театр Еспланада – це сінгапурський центр мистецтв, розташований на набережній затоки Марина Бей, біля гирла річки Сінгапур, в так званому районі Еспланада (поруч з однойменним парком). Цей театрально-виставковий комплекс, побудований не так давно в сучасному модерністському стилі, вже встиг стати візитівкою і архітектурної іконою Сінгапуру.

Театр Еспланада відрізняється оригінальною сучасною архітектурою і є одним з кращих концертних залів світу. Такою досконалою якістю акустики може похвалитися ще тільки п’ять з існуючих театрів.

Архітектурний комплекс був побудований в 1996-2002 роках. Його загальна площа – 60000 м², він включає в себе концертний зал (1600 місць), призначений для виступів музичних колективів, театральний зал (2000 місць), який показує на своїй сцені танцювальні, оперні та класичні постановки, а також є театр під відкритим небом, сольний зал, театр-студія і великий торговий комплекс з кафе і ресторанами. У Еспланаді, наприклад, грає сінгапурський симфонічний оркестр та інші всесвітньо відомі музичні виконавці, театр є домом для кількох сінгапурських труп – Recital Studio, Theatre Studio і Outdoor Theatre.

Автором незвичайного проекту будівлі Театру Еспланада стала сінгапурська фірма DP Architects. Споруда має форму двох півсфер з незвичайними «колючими» куполами зі скла. Основою для такого неординарного екстер’єру став екзотичний фрукт Дуріан.

Концертний зал Театру Еспланада має органну установку на 4740 труб і велику оркестрову платформу, на якій може розміститися до 120 музикантів. Платформа оснащена спеціальними, що відображають звуки навісами, за допомогою яких перед концертами звукооператори вибудовують акустику залу.

У Театрі Еспланада проходять концерти, театральні та оперні постановки за участю кращих світових зірок. Крім цього тут проводяться різні конференції, культурні заходи, фестивалі та мистецькі виставки. У театрі є бібліотека, в колекції якої налічується більше 50 000 тисяч друкованих та електронних видань.

Маючи оригінальну архітектуру і прекрасну акустику, Театр Еспланада став однією з яскравих сучасних пам’яток Сінгапуру і популярним музичним майданчиком світу.

Джерела:

  1. Театр Еспланада