Дуейн Джонсон на прізвисько Скеля – найбільш високооплачуваний актор Голлівуду, за плечима якого робота на знімальних майданчиках фільмів «Форсаж», «Джуманджі», «Другий шанс» та багатьох інших. Дуейн відомий не тільки як актор, але і як реслер, а також як співак і музикант – він грає на гітарі.

Дуейн Дуглас Джонсон народився 2 травня 1972 року в місті Гейвард, Каліфорнія, у родині, яка була дуже відомою в професійній боротьбі. Його батько і дід по материнській лінії були реслерами (реслінг – театралізоване спортивне шоу, у якому об’єднані боротьба і робота на публіку), а бабуся зробила кар’єру як керівник ліги жіночого реслінгу в Полінезії. Дуейн ріс дуже спортивним хлопцем. У школі він почав грати в американський футбол за шкільну команду, а також був членом шкільної команди з легкої атлетики та боротьби. Після закінчення школи найкращі вузи США пропонували йому увійти до складу студентів, аби він грав за їхню збірну. Юнак вибрав Університет Маямі, який запропонував йому стипендію та повне утримання. Після закінчення навчання Дуейн здобув ступінь бакалавра з кримінології та психології. Відігравши сезон із командою Канадської футбольної ліги, він отримав травму спини і змушений був закінчити кар’єру професійного футболіста.

Тоді Дуейн вирішив стати професійним борцем реслінгу, як і його рідні. Промоутери відзначали, що він – перший в історії реслер у третьому поколінні. Дуейн придумав собі сценічне прізвисько «Скеля» і вже за кілька місяців виграв титул інтерконтинентального чемпіона WWF. За свою кар’єру Джонсон 9 разів ставав світовим чемпіоном. Також борець реслінгу двічі вигравав Міжконтинентальний чемпіонат WWF. Також є шостим чемпіоном Потрійної корони і переможцем Королівської битви 2000 року.

Свою першу головну роль актор зіграв у 2002 році у фільмі «Цар скорпіонів», за яку отримав найвищий гонорар – 5,5 млн. доларів, завдяки чому потрапив до «Книги рекордів Гіннеса». Відтоді Скеля став зніматися в безлічі фільмів. Серед відомих проєктів за участю актора такі фільми, як «Скарби Амазонки» (2003), «Широко крокуючи» (2004), «Казки півдня» (2006), «Другий шанс» (2006), «Зубна фея» (2010), «Швидше за кулю» (2010), «Форсаж – 5», «Форсаж – 6» та інші. Дуейн приєднався до популярної серії кримінальних бойовиків «Форсаж» із п’ятого фільму. Стрічка, як і попередні, була наповнена вуличними перегонами, злочинами і погонями.

Захоплюючі бойовики за участю Скелі Джонсона виходили один за іншим. У 2017 році актор порадував глядачів своєю участю в пригодницькій картині «Джуманджі», а згодом з’явився в головній ролі в сиквелі «Джуманджі: поклик джунглів». На цей раз дія відбувалася не в настільній, а у відеогрі. У 2018 році актор з’явився в ролі приматолога у фантастичному бойовику «Ремпейдж», у якому йшлося про експерименти над тваринами і про бунт генно-модифікованих звірів.

Дуейн Джонсон випробував себе і в ролі письменника. У 2000 році він випустив автобіографічну книгу «Скеля каже…», що стала бестселером і сильно розпалила інтерес до його персони.
Дуейн Джонсон має міцну статуру. Ліву руку, частину спини і грудей знаменитості покриває тату. Це родове полінезійське татуювання в традиціях Самоанської культури, що містить історію життя Скелі та його особисті цінності.

Джерела:

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/johnson-dwayne-1672.phtml – Дуейн Джонсон
  2. https://ictv.ua/ru/kino-na-ictv/dwayne-the-rock-johnson/ – Дуейн Скеля Джонсон: усе про найдорожчого актора Голлівуду
  3. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-dwayne-johnson.html – Дуейн Джонсон