Театр Карло Феліче розташований в самому серці Генуї, на площі Пьяцца Феррарі і є символом міста, перед театром встановлено кінний пам’ятник Джузеппе Гарібальді. Він по праву вважається одним з найбільших оперних будинків в Європі.

Театр Карло Феліче – це головна оперна сцена Генуї, на якій крім опер можна побачити балетні вистави, виступи камерних оркестрів та музичні шоу.

У 1825 році Міська Рада Генуї доручила місцевому архітектору Карло Барабін підготувати проєкт нового оперного театру, який повинен був бути побудований на місці старої церкви Сан Доменіко.

Урочисте відкриття театру Карло Феліче відбулося 7 квітня 1828 року. На його сцені була поставлена опера Вінченцо Белліні «Бьянка і Фернандо», попри те, що не тільки декорації, а й будівля театру ще не були закінчені. Опера мала великий успіх у публіки.

Театр названий на честь герцога Карло Феліче Савойського, правителя Генуї. П’ятиярусний зал міг вмістити близько 2500 глядачів. У наступні роки театр кілька разів реставрувався, в 1852 році було проведено газове освітлення, в 1892 році – електричне освітлення.

Відомо, що Джузеппе Верді був великим шанувальником театру в Генуї, був у дружніх стосунках з адміністрацією театру, тому на сцені Карло Феліче був поставлений не один витвір великого композитора.

У театрі Карло Феліче постійно велися роботи по оновленню будівлі, і до 1941 театр залишався практично в ідеальному стані. Однак під час Другої Світової війни будівля постраждала не тільки від снарядів, але і від рук мародерів. До 1944 року від однієї з найкрасивіших будівель Генуї залишилися тільки руїни.

Після завершення Другої світової війни почалася реконструкція театру, яка тривала майже 50 років: театр знову відкрив свої двері для відвідувачів тільки в 1991 році. На сцені театру була поставлена ​​опера Джузеппе Верді «Трубадур». Сьогодні великий зал Карло Феліче вміщує близько двох тисяч чоловік, а на його сцені з’являються найвідоміші актори.

Зараз внутрішнє і зовнішнє оздоблення театру відображають намір творців поєднати історію і сучасність. У 1987 році за старим будинком театру було розпочато будівництво нового багатоповерхового будинку, де розміщені сцени, механізми, гардеробні. Глядацька зала ж знаходиться в «старому театрі». Архітектори спробували відновити в інтер’єрі залу атмосферу театральної площі. Тому стеля усіяна зірками, а стіни оформлені в стилі зовнішніх фасадів будинків.

Джерела:

  1. Театр Карло Феліче