Леонардо Ді Капріо – американський кіноактор і продюсер, лауреат премії «Оскар», зірка якого не гасне протягом кількох десятиліть. Виконавець упевнено тримається в числі найбільш затребуваних акторів Голлівуду, а фільми з його участю не раз ставали володарями престижних кінематографічних премій.

Леонардо Вільгельм Ді Капріо народився 11 листопада 1974 року в Лос-Анджелесі. Його бабуся, уроджена Олена Степанівна Смирнова, була емігранткою з Одеси, яка перед Жовтневим переворотом виїхала з батьками до Німеччини. Батьки назвали сина на честь Леонардо да Вінчі: коли мати розглядала картину великого майстра, дитина поворухнулася в її лоні. Коли малюкові виповнився один рік, його батьки розлучилися. Леонардо дебютував у кіно в 5-річному віці. До 10 років він уже розчарувався в кінобізнесі – його агент наполягав на зміні імені, а також Леонардо відмовили в кількох ролях через його зачіску. У 14 років хлопець вирішив повторити спробу стати актором. Він знайшов агента, якому подобалися і його зачіска, і його ім’я. Леонардо знявся в понад 30-и рекламних роликах і кількох серіях «Санта-Барбари». Згодом знімався в серіалі «Проблеми зростання» і в картині «Життя цього хлопця. Правдива історія» (1993). Юнак переміг понад сто претендентів на роль Тобіаса Вульфа в цьому фільмі. Він отримав найсхвальніші відгуки критиків за цей фільм, причому деякі стверджували, що він переграв самого Роберта Де Ніро. Наступною картиною Ді Капріо була картина «Що гнітить Гілберта Грейпа» (1993). У цьому фільмі він зіграв розумово відсталого хлопця. Його чесна і відкрита гра принесла йому номінацію на премію «Оскар» – тоді 19-річний актор уперше привернув до себе увагу преси.

1997 рік став зірковим для виконавця. Він та Кейт Вінслет зіграли головні ролі в блокбастері Джеймса Кемерона «Титанік». Герой Леонардо – 22-річний Джек Доусон, який, вигравши квиток, потрапляє на борт лайнера, котрому судилося затонути під час своєї першої і останньої подорожі. Фільм приніс Леонардо номінацію на «Золотий глобус» і поставив його в ряд найбільш високооплачуваних акторів Голлівуду. Примітно, що артист мало не відмовився від ролі у фільмі, але режисер переконав американця в успішності екранізації кінодрами. Наразі «Титанік» є другим найбільш касовим фільмом усіх часів, що зібрав 2,19 млрд доларів. Його перевершив лише «Аватар» з 2,78 млдр доларів зборів.

Найбільш відомими фільмами з участю Леонардо Ді Капріо стають трилер «Острів проклятих» і чорна комедія «Вовк з Уолл-стріт» від Мартіна Скорсезе, комедійний вестерн «Джанго звільнений» Квентіна Тарантіно і, звичайно ж, драма «Великий Гетсбі» База Лурмана.

Актор активно займається проблемами екології. У 2007 році він зняв документальний фільм під назвою «11-а година», де йшлося про стан довкілля. 2009 року артист придбав острів Блекадор, на якому відкрив екологічно чистий курорт. Леонардо став послом доброї волі ООН з проблем клімату 2014 року. Актор пожертвував понад 13 млн доларів організаціям, що опікуються питаннями екології. Вчені, відзначивши екологічні зусилля виконавця, назвали на його честь нововідкриті види членистоногих.

Сьогодні Леонардо Ді Капріо – всесвітній герой-коханець номер один. Фанати зізнаються йому в любові через Інтернет. У 1997 році журнал People присвоїв йому титул «Одного з п’ятдесяти найкрасивіших людей нашої планети». 

Джерела.

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/dicaprio-leonardo-658.phtml – Леонардо Ді Капріо
  2. https://www.bbc.com/ukrainian/society/2016/02/160229_dicaprio_facts_gch_dk – Леонардо Ді Капріо
  3. https://24smi.org/celebrity/1098-leonardo-di-kaprio.html – Леонардо Ді Капріо